10 filmów, które chcecie obejrzeć w Walentynki

10 filmów, które chcecie obejrzeć
w Walentynki

Autor: Alisa Ryżkowa, Dominika Sędzikowska

Nie ma znaczenia, jak spędzasz Walentynki – ze swoją drugą połówką lub w firmie – te filmy zapewnią właściwy klimat i romantyczny nastrój. Pamiętajcie jednak, żeby obejrzeć je po angielsku. Większość z nich jest dobrze znana, więc szanse na to, że widzieliście je wcześniej są spore – idealnie, bo tak łatwiej będzie Wam zrozumieć historię oglądając ponownie, tym razem w innym języku.
 

Romeo + Juliet (1996)

Nieśmiertelna historia miłosna Szekspira, przedstawiona w nieco bardziej nowoczesny sposób. Młody Leonardo DiCaprio i Claire Danes w rolach głównych.
 

 

La La Land (2016)

Historia marzycieli, wspaniałe kostiumy, oszałamiająca choreografia, niezapomniane piosenki w wykonaniu Ryana Goslinga i Emmy Stone i romantyczna atmosfera – czy nie jest to przepis na idealny film? ;)
 

 

The Lady and the Tramp (1955)

Cudowna historia miłosna dwóch przeciwieństw – damy i włóczęgi. Kreskówka, którą kochaliśmy od dzieciństwa. Prosty, zrozumiały język, warto spróbować w oryginalnej odsłonie.
 

 

Pride & Prejudice (2005)

Klasyk literatury, elegancki wizerunek pana Darcy'ego i Lizzie. Film pełen emocji i wzruszeń, uznawany za jedną z najlepszych adaptacji tej powieści.
 

 

The Notebook (2004)

Film uwielbiany na całym świecie: ciepły, wzruszający, z fantastycznymi postaciami, które kocha się od pierwszych scen. Dobrze mieć paczkę chusteczek pod ręką ;)
 

 

Lost in Translation (2004)

Ponura komedia romantyczna z Billem Murrayem i Scarlett Johansson. Czeka ich wiele przygód: od wizyt w szpitalach i klubach ze striptizem, po alarmy przeciwpożarowe w hotelach. Jest między nimi coś więcej niż przyjaźń, ale z jakiegoś powodu nie mogą być razem.
 

 

50 First Dates (2004)

Adam Sandler, zdobywca serc wszystkich kobiet, przestaje się nimi interesować, gdy tylko spotyka dziewczynę swoich marzeń. Plot twist polega na tym, że ona cierpi na brak pamięci krótkotrwałej. Jak zakończyła się ta romantyczna, letnia historia – sprawdźcie sami!
 

 

Shrek (2001)

Trudno uwierzyć, że Shrek wyszedł 19 lat temu (!), ale ten film coś w sobie ma i zawsze będzie na czasie, dla wszystkich pokoleń. Świetna okazja, aby przypomnieć sobie historię miłości ogra i księżniczki.
 

 

Titanic (1997)

Jack Dawson: “Where to, Miss?”
Rose DeWitt Bukater: “To the stars”

11 statuetek Oscara, cudowna piosenka Celine Dion i światowa sława. Trudno znaleźć kogoś, kto nie znałby Rose i Jacka. Ten film to klasyk i trzeba go zobaczyć.
 

 

Say Anything (1989)

Amerykański romantyczny komediodramat o historii miłosnej zwykłego chłopaka i pięknej, inteligentnej dziewczyny z dobrego domu. Nie pasują do siebie i wszyscy o tym wiedzą, ale główna bohaterka się nie poddaje. W dodatku, scena z boomboxem stała się hitem!