12 rzeczy do zrobienia tej zimy

12 rzeczy do zrobienia
tej zimy

Autor: Dominika Sędzikowska

Ostatni miesiąc roku już się zaczął, robi się coraz chłodniej i zaczyna nam mocno brakować słońca. Będzie tak przez najbliższe tygodnie, więc uzupełniajcie braki witaminy D jak możecie i do dzieła! Oto lista 12 rzeczy do zrobienia tej zimy.
 

1. Fort z poduszek i koców

Build a fort from pillows and blankets

Domowy fort to dobry pomysł niezależnie od wieku. Jeśli dodamy do niego jeszcze lampki, ulubione przekąski, grzane wino i ekran, będziemy mieć własne, przytulne kino. Idealne warunki do nadrobienia zaległości filmowych i serialowych z 2019 :) Kilka pomysłów: Big Little Lies (drugi sezon), Czarnobyl, Joker, Królowa Kier, Marriage Story, El Camino, Midsommar, Jak Wytresować Smoka 3.

Build a fort from pillows and blankets

 

2. Warszawskie ZOO zimą

 

Visit the Warsaw ZOO in the winter

ZOO cieszy się największą popularnością w sezonie letnim, natomiast spacer po Warszawskim ogrodzie zoologicznym w zimie, szczególnie kiedy jest chociaż trochę śniegu, to zupełnie inne doświadczenie. Jest znacznie mniej tłoczno, a wiele zwierząt wciąż wychodzi na zewnętrzne wybiegi – pantera śnieżna w śniegu to dobre połączenie, prawda? W dodatku, od października do marca bilety są tańsze :)

Visit the Warsaw ZOO in the winter

 

3. Łyżwy

 

Go ice skating

Wizyta na lodowisku przynajmniej raz w roku to obowiązek! W sezonie zimowym w Warszawie jest ich mnóstwo, a z większości można korzystać w naprawdę niewielkiej cenie, szczególnie jeśli mamy własne łyżwy. Godzina jazdy przy energicznej muzyce na pewno poprawi Wam humor, a jednocześnie nieźle zmęczy – idealna opcja na zimowe weekendy :)

Go ice skating

 

4. Kolorowe skarpetki

 

Colorful socks

Mroźna pogoda nie oznacza, że musimy rezygnować ze spodni odsłaniających kostki. Wzorzyste, dłuższe skarpetki to idealne rozwiązanie na chłodniejsze miesiące. I nie tylko te z motywami świątecznymi! Obecnie kolorowe skarpetki królują w wielu sklepach – można znaleźć pełną gamę – od najprostszych, jednolitych z małym detalem po takie z reprodukcjami dzieł sztuki. Do wyboru, do koloru ;)

Colorful socks

 

5. Spacer po świątecznie oświetlonych ulicach Warszawy

 

Take a walk around Warsaw decorated with Christmas lights

Na przełomie listopada i grudnia w całej Warszawie pojawiają się świąteczne światełka. Najpopularniejsze miejsca to oczywiście ul. Nowy Świat, Stare Miasto czy ul. Krakowskie Przedmieście, ale warto szukać też innych oświetlonych miejsc w stolicy – może Wilanów, Bemowo lub Praga? Spacer po zmroku wprawi Was w naprawdę świąteczny humor. Koniecznie pamiętajcie o zabraniu aparatu!

Take a walk around Warsaw decorated with Christmas lights

 

6. Album ze zdjęciami

 

Start a photo album

Jak już mowa o aparacie – galeria w telefonie to nie to samo co prawdziwy album z wywołanymi zdjęciami. Dzisiaj niestety niewiele osób takie prowadzi, a są najlepszą pamiątką na lata. Tej zimy udajcie się do fotografa i wywołajcie wybrane zdjęcia, a potem zaplanujcie strony Waszego albumu. To też świetny pomysł na prezent dla bliskich :)

Start a photo album

 

7. Wizyta w Cosmos Museum w Warszawie

 

Visit the Cosmos Museum in Warsaw

Cosmos Museum to niesamowite miejsce, które pozwala przenieść się na chwilę do innego wymiaru. Pełne optycznych iluzji, luster, świateł, muzeum gwarantuje niezapomniane wrażenia i mnóstwo okazji do zdjęć. Znajduje się na ulicy Łuckiej, blisko Ronda Daszyńskiego, więc można dojechać tam metrem.

Visit the Cosmos Museum in Warsaw

 

8. Podanie do telewizji z prośbą o zaprzestanie wyświetlania każdej części Kevin Sam w Domu w każde święta

 

Write to Polish television asking them to stop playing Home Alone every Christmas

Umówmy się – każdy widział ten film już setki razy, a młodsze pokolenia i tak korzystają z serwisów streamingowych. To chyba najwyższa pora żeby dać Kevinowi trochę spokoju i poświęcić czas na ciekawsze propozycje filmowe ;)

Write to Polish television asking them to stop playing Home Alone every Christmas

 

9. Planszówka i puzzle

 

 Play boardgames and get puzzle sets

Za zimno na spacer? Planszówki i układanie puzzli to idealny sposób na chłodne dni w towarzystwie bliskich. Jeśli brakuje Wam pomysłów na leniwy wieczór albo weekend – kupcie puzzle i do roboty. Zajęcie na kilka godzin gwarantowane ;)

 Play boardgames and get puzzle sets

 

10. Własna playlista na zimę

 

Create your own Winter playlist

Nie chodzi o playlistę typowo świąteczną, bo to można znaleźć wszędzie, gotowe, ale o taką własną, z tym co lubicie. Właściwie to proponuję stworzyć dwie playlisty – jedną spokojną, do leżenia pod kocykiem z kubkiem czegoś ciepłego i drugą, żywszą, która poprawi Wam humor w pochmurne, mroźne dni. Oczywiście zawartość zależy całkowicie od Was, ale mam kilka propozycji wartych uwagi :)

Outside – MorMor, Sorry – Nothing But Thieves, everything i wanted – Billie Eilish, Deeper Water – Meltt, Money – Flor, After Dark – Mr. Kitty, Heavenly – Cigarettes After Sex

Create your own Winter playlist

 

11. Ćwiczenie Angielskiego

 

Practise your English

Jak nie teraz to kiedy? Spróbujcie pomóc komuś pytającemu o drogę po angielsku, idźcie do kina na film w oryginale lub przeczytajcie książkę (można znaleźć wydania dwujęzyczne dla ułatwienia na początek). Możecie też wpaść na otwarte spotkania z naszymi lektorami w każdą sobotę w kawiarni Dobro&Dobro i porozmawiać po angielsku przy kawie.

Practise your English

 

12. Kurs w Project 12

 

Register for the Project 12 English course

Nie mogło go tu zabraknąć! To idealny moment na zapisanie się na kurs językowy w Project 12. Mamy dla Was miejsca na semestr zimowy w promocyjnej cenie (start 7 stycznia) oraz cały grudzień zajęć za 96 zł! Nasze zajęcia to przede wszystkim dużo mówienia i praktyczna nauka języka, a powtórkę z gramatyki oferują Wam samodzielne zajęcia na platformie online. Wszystkie informacje znajdziecie na naszym Instagramie/Facebooku lub u administratorów pod telefonem – 514014913, 514014709 :)

Nie zwlekajcie – ilość miejsc jest limitowana.

Register for the Project 12 English course

 

Zachęcam do spróbowania chociaż kilku rzeczy z tej listy i spędzania zimy aktywnie, w dobrym humorze i oczywiście z angielskim :) Powodzenia!