12 rzeczy do zrobienia tej zimy

12 rzeczy do zrobienia
tej zimy

Autor: Dominika Sędzikowska

Ostatni miesiąc roku już się zaczął, robi się coraz chłodniej i zaczyna nam mocno brakować słońca. Będzie tak przez najbliższe miesiące, więc uzupełniajcie braki witaminy D jak możecie i do dzieła! Oto lista 12 rzeczy do zrobienia tej zimy.
 

1. Fort z poduszek i koców

Build a fort from pillows and blankets

Domowy fort to dobry pomysł niezależnie od wieku. Jeśli dodamy do niego jeszcze lampki, ulubione przekąski, grzane wino i ekran, będziemy mieć własne, przytulne kino. Idealne warunki do nadrobienia zaległości filmowych i serialowych z 2020 :) Kilka pomysłów: Queen’s Gambit, The Devil All The Time, Tenet, Ratched.
 

Build a fort from pillows and blankets

 

2. Warszawskie ZOO zimą

Visit the Warsaw ZOO in the winter

ZOO cieszy się największą popularnością w sezonie letnim, natomiast spacer po Warszawskim ogrodzie zoologicznym w zimie, szczególnie kiedy jest chociaż trochę śniegu, to zupełnie inne doświadczenie. Jest znacznie mniej tłoczno, a wiele zwierząt wciąż wychodzi na zewnętrzne wybiegi – pantera śnieżna w śniegu to dobre połączenie, prawda? W dodatku, od października do marca bilety są tańsze :)
 

Visit the Warsaw ZOO in the winter

 

3. Łyżwy

Go ice skating

Wizyta na lodowisku przynajmniej raz w roku to obowiązek! W sezonie zimowym w Warszawie jest ich mnóstwo, a z większości można korzystać w naprawdę niewielkiej cenie, szczególnie jeśli mamy własne łyżwy. Godzina jazdy przy energicznej muzyce na pewno poprawi Wam humor, a jednocześnie nieźle zmęczy – idealna opcja na zimowe weekendy :)
 

Go ice skating

 

4. Kolorowe skarpetki

Colorful socks

Mroźna pogoda nie oznacza, że musimy rezygnować ze spodni odsłaniających kostki. Wzorzyste, dłuższe skarpetki to idealne rozwiązanie na chłodniejsze miesiące. I nie tylko te z motywami świątecznymi! Obecnie kolorowe skarpetki królują w wielu sklepach – można znaleźć pełną gamę – od najprostszych, jednolitych z małym detalem po takie z reprodukcjami dzieł sztuki. Do wyboru, do koloru ;)
 

Colorful socks

 

5. Spacer po świątecznie oświetlonych ulicach Warszawy

Take a walk around Warsaw decorated with Christmas lights

Na przełomie listopada i grudnia w całej Warszawie pojawiają się świąteczne światełka. Najpopularniejsze miejsca to oczywiście ul. Nowy Świat, Stare Miasto czy ul. Krakowskie Przedmieście, ale warto szukać też innych oświetlonych miejsc w stolicy – może Wilanów, Bemowo lub Praga? Spacer po zmroku wprawi Was w naprawdę świąteczny humor. Koniecznie pamiętajcie o zabraniu aparatu!
 

Take a walk around Warsaw decorated with Christmas lights

 

6. Album ze zdjęciami

Start a photo album

Jak już mowa o aparacie – galeria w telefonie to nie to samo co prawdziwy album z wywołanymi zdjęciami. Dzisiaj niestety niewiele osób takie prowadzi, a są najlepszą pamiątką na lata. Tej zimy udajcie się do fotografa i wywołajcie wybrane zdjęcia, a potem zaplanujcie strony Waszego albumu. To też świetny pomysł na prezent dla bliskich :)
 

Start a photo album

 

7. Kalendarz adwentowy

Prepare an advent calendar for your loved ones

Jeśli trochę się spóźniliście, to nie szkodzi. Można zrobić mini wersję kalendarza adwentowego dla kogoś bliskiego. To ostatni moment by go przygotować, a satysfakcja jest gwarantowana! Kilka pomysłów na jego zawartość: czekolada, przyprawa do grzanego wina, komplementy, małe zadania takiej jak oglądanie świątecznego filmu, dobra herbata lub kawa.
 

Prepare an advent calendar for your loved ones

 

8. Podanie do telewizji z prośbą o zaprzestanie wyświetlania każdej części Kevin Sam w Domu w każde święta

Write to Polish television asking them to stop playing Home Alone every Christmas

Umówmy się – każdy widział ten film już setki razy, a młodsze pokolenia i tak korzystają z serwisów streamingowych. To chyba najwyższa pora żeby dać Kevinowi trochę spokoju i poświęcić czas na ciekawsze propozycje filmowe ;)
 

Write to Polish television asking them to stop playing Home Alone every Christmas

 

9. Planszówka i puzzle

Play boardgames and get puzzle sets

Za zimno na spacer? Planszówki i układanie puzzli to idealny sposób na chłodne dni w towarzystwie bliskich. Jeśli brakuje Wam pomysłów na leniwy wieczór albo weekend – kupcie puzzle i do roboty. Zajęcie na kilka godzin gwarantowane ;)
 

 Play boardgames and get puzzle sets

 

10. Własna playlista na zimę

Create your own Winter playlist

Nie chodzi o playlistę typowo świąteczną, bo to można znaleźć wszędzie, gotowe, ale o taką własną, z tym co lubicie. Właściwie to proponuję stworzyć dwie playlisty – jedną spokojną, do leżenia pod kocykiem z kubkiem czegoś ciepłego i drugą, żywszą, która poprawi Wam humor w pochmurne, mroźne dni. Oczywiście zawartość zależy całkowicie od Was, ale mam kilka propozycji wartych uwagi :)

Snow – Lisa Hannigan, Outside – MorMor, Salted Caramel – Andrew Applepie, everything i wanted – Billie Eilish, All Washed Out – Dreamers, Money – Flor, After Dark – Mr. Kitty
 

Create your own Winter playlist

 

11. Ćwiczenie Angielskiego

Practise your English

Jak nie teraz to kiedy? Spróbujcie pomóc komuś pytającemu o drogę po angielsku, obejrzyjcie film w oryginale lub przeczytajcie książkę (można znaleźć wydania dwujęzyczne dla ułatwienia na początek). Możecie też wpaść na nasze konwersacje English Support z native speakerem i po prostu trochę pogadać.
 

Practise your English

 

12. Kurs w Project 12

Register for the Project 12 English course

Nie mogło go tu zabraknąć! To idealny moment na zapisanie się na kurs językowy w Project 12. Zostały jeszcze miejsca na semestr zimowy! Nasze zajęcia to przede wszystkim dużo mówienia i praktyczna nauka języka, a powtórkę z gramatyki oferują Wam samodzielne zajęcia na platformie online. Wszystkie informacje znajdziecie na naszym Instagramie/Facebooku lub u administratorów pod telefonem – 514014913, 514014709 :)

Nie zwlekajcie – ilość miejsc jest limitowana.
 

Register for the Project 12 English course

 

Zachęcam do spróbowania chociaż kilku rzeczy z tej listy i spędzania zimy aktywnie, w dobrym humorze i oczywiście z angielskim :) Powodzenia!