Angielski dla początkujących online: co stoi na przeszkodzie do zostania poliglotą?

Angielski dla początkujących online: co stoi na przeszkodzie do
zostania poliglotą?

Autor: Anna Ogorodnik, Dominika Sędzikowska

Wiele osób chce uczyć się angielskiego online, ale nie spieszą się z zapisami na kurs. To nie tylko z powodu braku czasu i ograniczonych środków finansowych. Początkującym trudno jest poradzić sobie z niepewnością i strachem przed byciem “gorszym” niż inni uczniowie w grupie. Strach przed porażką zmusza wielu do porzucenia rozpoczętej pracy i te osoby często też do niej nie wracają. Bardzo często nauczyciele języka angielskiego dla początkujących online zauważają zmniejszającą się motywację już po kilku zajęciach. Przyczyny tego stanu leżą w ich wątpliwościach. Najpierw pojawia się myśl: „Nigdy nie nauczę się mówić po angielsku”, a potem zanika chęć kontynuowania tej „bezsensownej” działalności.

Zapisując się na kurs angielskiego online dla początkujących, uczniowie skupiają się na trudnościach i dlatego mogą nie zauważyć własnych sukcesów. Zadaniem nauczycieli jest pomoc w przezwyciężeniu głównych barier:

  • brak wiary w swoje możliwości;
  • strach przed popełnieniem błędu;
  • stres towarzyszący mówieniu w obcym języku publicznie.

Dorośli często myślą, że niemożliwe jest zrobienie czegoś bez posiadania minimalnych umiejętności.I to jest złe. Uczniowie powinni pamiętać, że uczęszczają na kurs języka angielskiego online dla początkujących. Dlatego nie oczekuje się od nich doskonałej wymowy, bogatego słownictwa i dobrej znajomości gramatyki. Tego muszą się nauczyć na lekcjach.

Angielski dla początkujących online: co stoi na przeszkodzie do zostania poliglotą?
Nie bój się popełniać błędów: kurs angielskiego online dla początkujących z nauczycielem pomoże Ci zbudować pewność siebie i poprawnie konstruować wypowiedzi

Należy także pamiętać o zadawaniu pytań – to bardzo ważne. Jeśli czegoś nie rozumiesz, zapytaj! Nie zostaniesz uznany/a za głupka, a osobę zainteresowaną i zaangażowaną. Poza tym, jest duże prawdopodobieństwo, że jeśli Ty czegoś nie rozumiesz, inni mają taki sam problem, ale też boją się zapytać. Jeśli jednak Twój komfort spada podczas zajęć w grupie i jesteś zestresowany/a, może lepiej będzie zdecydować się na kilka lekcji indywidualnych i powrót do grupy w późniejszym terminie. 

Kurs języka angielskiego online dla początkujących uczy podstaw. Tematy są proste, słowa są proste, a ćwiczenia praktyczne interesujące i skuteczne. Oczywiście napotkasz również trudności, ale gdzie ich nie ma? W przypadku skomplikowanych tematów, takich jak gramatyka, nie próbuj od razu zrozumieć wszystkich zasad – postaraj się zrozumieć to, co potrzebne na danym etapie – na wszystko przyjdzie czas. 

Nie rezygnuj z kursu, ale zakończ to, co zacząłeś. Lekcje angielskiego dla początkujących online muszą być regularne i muszą trochę potrwać. Jeśli zrezygnujesz z kursu po kilku lekcjach, nie ominie Cię to w przyszłości – po prostu trzeba przejść ten etap. I nie wstydź się, jeśli nauczyciel lub ktoś z grupy Cię poprawi. Nie bierz sobie do serca swoich błędów, ponieważ kurs angielskiego online dla początkujących ma zapewnić Ci podstawową wiedzę i zmotywować do kontynuowania nauki tego języka – nie na odwrót. Poza tym, każdy popełnia błędy i się na nich uczy – to podstawowa cecha procesu uczenia się ;)