Angielski online: zasady, porady

Angielski online:
zasady, porady

Autor: Julia Błażewicz, Dominika Sędzikowska

Jeśli myślisz o nauce języka angielskiego, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy możesz zaufać kursom online, czy też lepiej wybrać zajęcia stacjonarne w szkole językowej. Dlatego odpowiadamy, czy warto uczyć się angielskiego online i jak różni się to od tradycyjnych zajęć. (Porównujemy kursy online, które funkcjonują w formie wideokonferencji z prawdziwymi lektorami, nie o samodzielnych kursach na platformach)

Zasady uczenia się online

 1. Po pierwsze, angielski online opiera się na dostępności ze względu na zdalny tryb pracy.
 2. Podczas kursu nacisk kładziony jest na kształtowanie umiejętności komunikacyjnych i pokonanie bariery językowej.
 3. Podczas lekcji wykorzystuje się różne rodzaje materiałów edukacyjnych: prezentacje, ćwiczenia interaktywne, filmy, podcasty, piosenki itp.

Zasady uczenia się online

Korzyści z nauki angielskiego online

 • Decydując się na naukę angielskiego online, znajdziesz dość duży wybór różnych kursów i programów. Nie musisz wybierać kursów głównie ze względu na ich lokalizację, powinieneś skupić się na kursach, które Cię interesują.
   
 • Nauka angielskiego online to zajęcia w komfortowym otoczeniu. Może to być Twój pokój, kawiarnia, park lub biuro.
   
 • Ucząc się angielskiego zdalnie, zaoszczędzisz czas i będziesz mógł spokojnie przygotować się do każdej lekcji. 
   
 • Ze względu na fakt, że nauka odbywa się za pośrednictwem wideo, gdzie ważne jest mówienie jasno i wyraźnie, szybciej nauczysz się poprawnej wymowy i pokonasz barierę językową. 

Jak zwiększyć efektywność kursu online?

Nauka angielskiego online to ekscytujący proces, w którym możesz wykazać się kreatywnością. Oprócz standardowych podręczników podczas lekcji wykorzystywane są dodatkowe materiały. Należą do nich nagrania audio, aplikacje, filmy edukacyjne, a nawet gry. Jednak aby angielski online przynosił szybkie i dobre rezultaty, musisz traktować go poważnie i pamiętać o powtarzaniu materiału. Tak jak w przypadku tradycyjnego kursu, należy samodzielnie ćwiczyć i korzystać z dodatkowych materiałów – czytać artykuły na interesujące tematy czy rozmawiać ze znajomymi po angielsku.