Angielski komunikacyjny – jak szybko uzyskać ten poziom w domowych warunkach?

Angielski komunikacyjny – jak szybko uzyskać ten poziom w
domowych warunkach?

Autor: Katarzyna Pastuszak

Nauka języka online nie raz może przysparzać problemów i trudności. Brakuje motywacji, ćwiczeń praktycznych, ciężej zobaczyć jest wyniki. Ale są też dobre strony takiego trybu studiowania: możesz skupić się na własnych potrzebach i lukach w wiedzy; rozszerzać tematy, które Cię interesują; korzystać z nieograniczonych źródeł, które pomogą Ci utrwalić wiadomości. W samodzielnej nauce online często skupiamy się na słuchaniu (poprzez podcasty, filmy etc.), czytaniu (artykuły, posty, fora etc.) oraz pisaniu. Ale w jaki sposób możemy ćwiczyć wymowę, gdy brak nam partnera do rozmów? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Angielski komunikacyjny – jak szybko uzyskać ten poziom w domowych warunkach?

„Nie wystarczy coś wiedzieć, Trzeba też umieć to zastosować” – Johann Wolfgang van Goethe

Jak poprawić wymowę?

Angielski online to wiele godzin rzetelnej praktyki. Jak każda inna umiejętność, wymaga ciągłego szkolenia. Wielu twierdzi, że aby uczyć się angielskiego, wystarczy po prostu zanurzyć się w środowisku językowym, ale to nie do końca prawda.

Aby zdobyć nową wiedzę, nie trzeba wyjeżdżać za granicę (choć na pewno jest to pomocne!) – można stworzyć swoje własne środowisko językowe w domu, a nauka na odległość bardzo w tym pomoże. Jak to zrobić?

 • Podczas codziennych czynności w tle słuchaj angielskojęzycznych podcastów i audycji radiowych.
 • Połóż na stoliku kawowym angielską gazetę/książkę, zamiast polskiej.
 • Przeprogramuj swoją elektronikę – ustaw język systemowy jako angielski.
 • Staraj się oglądać filmy i seriale, a także tiktoki, IG Rolls, YouTube – po angielsku! Szukaj angielskojęzycznych twórców – zapewniamy, że jest ich co niemiara.

Takie małe zmiany pomogą Ci mimochodem przyswoić całkiem sporo słownictwa! Jak już masz swój mały angielskojęzyczny świat w domowym zaciszu, to aby nauczyć się jeszcze więcej warto zapisać się na nasz kurs angielskiego.

Na naszych zajęciach używamy wyłącznie angielskich konstrukcji i słów. Nauczając języka obcego, nie skupiamy się tylko na gramatyce, 80% lekcji poświęcisz na ćwiczenia konwersacyjne.

Oprócz nauki angielskiego na kursie przydatne jest również uzupełnienie samokształcenia.

 1. Możesz korzystać ze specjalnych aplikacji mobilnych na smartfony i tablety, które pomagają poprawić wymowę.
 2. Ucząc się angielskiego online, nie zapominaj o kolokwializmach. Pracując nad kilkoma kolokwializmami dziennie, będziesz w stanie szybko wypracować ciężkie dźwięki i słowa, a zajmie Ci to nie więcej niż 5-7 minut dziennie.
 3. Szczególną uwagę zwróć na transkrypcję, która pozwala szybko nauczyć się nowych słów.
 4. Nie lekceważ czytania na głos. To ćwiczenie pomoże połączyć przyjemne z pożytecznym. Możesz cieszyć się czytaniem swojej ulubionej książki i jednocześnie stopniowo polepszać swój akcent. Czytając nie spiesz się, wypowiadaj każde słowo.
 5. Naucz się poprawnie nowych słów: w słowniku internetowym powinieneś kilkakrotnie posłuchać poprawnej wymowy i zwrócić uwagę na transkrypcję fonetyczną.
 6. Szukaj okazji do wymian językowych – organizowane są liczne language exchange czy tandemy językowe online, podczas których masz okazję porozmawiać z innymi użytkownikami języka.
 7. Nie przeocz specjalnych filmów szkoleniowych, w których zawarte są szczegółowe wyjaśnienia, jak wymawiać wszystkie dźwięki języka angielskiego.

Jak długo trwa nauka angielskiego online?

Jeśli program szkoleniowy jest intensywny, możesz wykazać się znaczącym sukcesem po 3 miesiącach treningu! Tyle też trwa u nas semestr. Ogólnie rzecz biorąc, możesz nauczyć się angielskiego online od poziomu A1 do B2 już w 12 miesięcy.

Dodatkowo, rekomendujemy konwersacyjny angielski online, w naszej ofercie zwany English Support. Są to interaktywne zajęcia, podczas których masz możliwość nie tylko doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne w rozmowie z native speakerem, ale także dowiedzieć się więcej o innych kulturach i akcentach. Nasze zajęcia odbywają się w grupach międzynarodowych!

Pamiętaj, że ucząc się angielskiego nie musisz się spieszyć, powinieneś wypowiadać każde słowo ostrożnie, komunikować się powoli i z przerwami, stopniowo nabierając tempa.