Ćwicz angielski online – 5 skutecznych metod

Ćwicz angielski online – 5
skutecznych metod

Autor: Tatiana Ogorodnik, Dominika Sędzikowska

Wiele wiemy o tym, jak uczyć się angielskiego online, wygodnie i skutecznie. Różne kursy, seminaria internetowe, wykłady, lekcje grupowe i indywidualne naprawdę pozwalają poznać nowe zasady, słowa i frazy. Ale bez ćwiczenia i powtarzania, angielski online pozostanie bezużyteczną wiedzą, która ostatecznie zniknie z Twojej pamięci. Nauka angielskiego online to żaden problem, ale samodzielna praca uczących się języka obcego rodzi wiele pytań. Faktem jest, że 90% wysiłku to zmuszenie się do powtórzenia i utrwalenia przerobionego materiału. Jednak jest wiele osób, które nie wiedzą jak się za to zabrać. Dlatego przedstawiamy 5 najlepszych, najbardziej skutecznych i ciekawych metod doskonalenia swoich umiejętności przez internet.

1. Jednym z najlepszych sposobów ćwiczenia angielskiego w internecie, jest komunikacja z obcokrajowcami. Istnieje wiele specjalnych witryn i aplikacji do randkowania czy po prostu rozmawiania po angielsku. Jest to kompleksowa poprawa trzech umiejętności: umiejętności pisania, mówienia, a także czytania. Ponadto komunikacja z native speakerem pozwala urozmaicić zasób słownictwa i nauczyć się korzystać z nowych słówek w praktyce.

2. Testy online, które podnoszą znajomość języka angielskiego. Testowanie wiedzy odgrywa ważną rolę w nauce języka obcego. Pozwala zidentyfikować swoje słabości, powtórzyć i utrwalić zdobytą wiedzę, a także wprowadza nowy materiał. Wykonując testy z przyjaciółmi i ucząc się nawzajem, motywujesz się do bardziej produktywnego uczenia się.

Ćwicz angielski online – 5 skutecznych metod
Ćwiczenie angielskiego online jest nie tylko skuteczne, ale także przyjemne! Popraw swoje umiejętności z przyjaciółmi!

3. Oglądajcie kanały edukacyjne i rozrywkowe na YouTube. Mogą to być zarówno specjalistyczne kanały mające na celu podniesienie poziomu angielskiego, tłumaczące gramatykę, słownictwo czy skupione na akcentach, jak i kanały rozrywkowe amerykańskich lub brytyjskich vlogerów. Słuchając języka z ust jego rodzimych użytkowników, z czasem zaczniesz ich naśladować, co pozwoli pozbyć się polskiego akcentu. Nauczysz się też angielskiego słuchać i rozumieć ze słuchu. Na początku może być trudno rozpoznać słowa, dlatego zalecamy korzystanie z napisów (ale tylko w języku angielskim, bynajmniej nie po polsku). Później będziesz mógł oglądać filmiki bez nich.

4. Rozmowy wideo to kolejny sposób na angielski online. Możesz umówić się ze znajomymi na wspólne oglądanie filmów i seriali w oryginale żeby omówić interesujący temat lub podzielić się wrażeniami z filmu lub odcinka ulubionego serialu. Jeśli znasz native speakerów lub masz przyjaciół za granicą – jeszcze lepiej. Poproś ich o chwilę czasu i porozmawiajcie. Na przykład o różnicach kulturowych w Waszych krajach lub po prostu o tym co aktualnie dzieje się na świecie – a tego nigdy nie brakuje ;)

5. Strony internetowe i aplikacje do nauki języka angielskiego. Z ich pomocą będziesz mógł ćwiczyć, powtarzać wiedzę i doskonalić umiejętności w dowolnym miejscu i czasie. Ponadto jest to bardziej gra niż nauka, więc nawet nie zauważysz, jak przejdziesz kolejny poziom. Istnieje też wiele blogów z poradami czy rekomendacjami, które też warto sprawdzić. 

Powodzenia!