Intensywny angielski online

Intensywny
angielski online

Autor: Julia Błażewicz, Dominika Sędzikowska

Tak naprawdę każdego dnia pojawia się coraz więcej różnych okazji do nauki języka angielskiego. Z oczywistych powodów jednym z najpopularniejszych obecnie sposobów jest intensywna nauka angielskiego online. 

Intensywna nauka języka angielskiego online to przyspieszony kurs, na którym zwykle przerabia się jeden poziom w 2-4 miesiące, a zajęcia są przynajmniej 4 razy w tygodniu. Ogromna liczba osób we współczesnym świecie ma ograniczone możliwości czasowe i jest zmuszona do nauki języka obcego w krótkim czasie. Dla takich osób przeznaczony jest intensywny kurs. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dość skomplikowanym procesem, ale taki kurs trwa o połowę krócej niż standardowy, więc jeśli w tym okresie naprawdę się zaangażujesz i poświęcisz czas nauce i ćwiczeniom – szybko osiągniesz zaplanowane rezultaty.

Dla kogo jest intensywny angielski online?

Szybkie tempo nauki angielskiego online nie zawsze jest uzasadnione. Dlatego przede wszystkim należy zrozumieć, w jakim celu zamierzasz uczestniczyć w kursie.

 1. Pilna i nieoczekiwana przeprowadzka. Nauka angielskiego online będzie odpowiednia dla osób, które muszą w najbliższej przyszłości przenieść się do innego kraju, w którym używa się angielskiego.
   
 2. Podróż. Oczywiście podczas podróży zawsze możesz nosić ze sobą rozmówki, ale jeśli ta podróż wiąże się z zapoznaniem się z przyrodą i kulturą kraju, intensywny kurs angielskiego online będzie idealny. 
   
 3. Awans zależny od znajomości języka obcego. Intensywne kursy online to dobry wybór dla osób pracujących w międzynarodowych firmach, w których muszą współpracować i komunikować się z obcokrajowcami online i na spotkaniach biznesowych.
   
 4. Zbliżający się egzamin lub studia za granicą. Intensywny kurs języka angielskiego online będzie idealnym wyborem podczas przygotowań do egzaminów i wyjazdów na studia zagraniczne. 

Dla kogo jest intensywny angielski online?

Korzyści z intensywnej nauki angielskiego online

W procesie nauki angielskiego online szczególny nacisk kładziony jest na komunikację. Większość szkoleń koncentruje się na rozwijaniu umiejętności konwersacyjnych. Przyspieszone kursy pozwalają szybko pokonać barierę językową.

Możesz to zrobić w dowolnym, wygodnym miejscu i o każdej porze. Nie musisz chodzić na kursy językowe. Możesz uczyć się bezpośrednio z domu lub biura. Podczas zdalnego, intensywnego szkolenia zazwyczaj możesz też wybrać własny plan zajęć, który jeszcze ułatwi cały proces. 

 • Intensywny kurs angielskiego online pozwoli Ci szybko uzyskać wyniki i zaoszczędzić dużo czasu
 • Intensywny angielski online to pełne zanurzenie w świecie anglojęzycznym.
 • Angielski online często też pozwala zaoszczędzić, ponieważ nie kupujesz drogich podręczników. Wszystkie materiały znajdują się w internecie i na platformie szkoły

Charakterystyka intensywnych kursów angielskiego online

Intensywny kurs języka angielskiego online wyróżnia się tym, że blisko 80% przydzielonego czasu na lekcję jest poświęcone aktywnej praktyce konwersacyjnej. Zajęcia na kursach przyspieszonych odbywają się często w formie dialogu. Dlatego wszyscy uczniowie znajdują się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do tych, które można spotkać w obcym kraju lub podczas komunikowania się z obcokrajowcami. Nauczysz się rozumieć wypowiedzi innych, a także poprawnie komponować swoje. 

W procesie nauki angielskiego online oczywiście nie można zapomnieć o teorii. Cały materiał jest prezentowany w małych, ale skondensowanych porcjach, więc wystarczy pamiętać o powtórkach i samodzielnych ćwiczeniach. Na intensywnych kursach angielskiego możesz opanować gramatykę tak szybko, jak to możliwe, nauczyć się poprawnej wymowy oraz nowego słownictwa. 

Przyspieszone kursy języka angielskiego online zapewniają wszystkie niezbędne materiały potrzebne do nauki języka obcego: interaktywny podręcznik, samouczki wideo, testy, gry i tak dalej. Dzięki nim możesz nauczyć się języka obcego trzy razy szybciej niż w zwykłych szkołach językowych.

 

Na co powinieneś być przygotowany, kiedy uczysz się angielskiego online na intensywnym kursie?

Pomimo ogromnej liczby zalet, intensywna nauka angielskiego online może być wyzwaniem.

Ucząc się angielskiego online, bądź gotowy na więcej pracy. Najczęściej takie kursy trwają od 1 do 4 miesięcy i wymagają uczęszczania na zajęcia kilka razy w tygodniu. Do tego musisz także dodać czas na zadania domowe i samodzielną pracę. 

Angażując się w angielski online, musisz samodzielnie ćwiczyć pisanie i czytanie – te kursy skupiają się raczej na gramatyce i słówkach podczas mówienia, więc postępy w pisaniu tekstów (jeśli to istotna kwestia w Twoim przypadku) robisz na własną rękę. 

Na intensywnych kursach angielskiego online, tempo nauki jest szybkie, więc każda lekcja, którą opuścisz, musi zostać nadrobiona – na kązdych zajęciach po prostu przerabia się dużo materiału. W takim wypadku koniecznie skorzystaj z konsultacji jeśli to możliwe lub przejrzyj materiał samodzielnie i ewentualnie dopytaj na kolejnych zajęciach. 

Na lekcjach angielskiego online będziesz codziennie pracować z ogromną ilością nowego słownictwa. Pomimo tego, że jest aktywnie wykorzystywane podczas zajęć, zapamiętanie dużej ilości nowych słówek jest dość trudne. Dlatego znaczna część niezależnej pracy będzie musiała być poświęcona zapamiętywaniu i opracowywaniu nowych słów.

Podczas nauki angielskiego online pamiętaj, że dobry wynik uzyskasz tylko dzięki regularnej pracy. Podczas takich zajęć wiedza pozostaje w pamięci krótkotrwałej, co oznacza, że ​​musisz z niej jak najszybciej skorzystać. Dlatego takie lekcje są zalecane przed wyjazdem za granicę czy przed egzaminami. Aby nabytą wiedzę utrwalić w pamięci długotrwałej, konieczne jest regularne powtarzanie całego materiału, a najlepiej, jeśli będziesz po prostu używać języka codziennie.