Jak uczyć się angielskiego od podstaw – online czy offline?

Jak uczyć się angielskiego od podstaw – online
czy offline?

Autor: Tatiana Ogorodnik, Dominika Sędzikowska

Nie ma wątpliwości co do korzyści płynących ze znajomości języka obcego. Coraz więcej osób chce poprawić swoje umiejętności i uczy się angielskiego online. Jednak nawet dzisiaj wiele osób potrzebuje kursu od podstaw. Jednym z najwygodniejszych sposobów nauki angielskiego od zera jest nauka online.

Ten format jest dobry zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, jednak osoby w wieku powyżej 25 lat są głównymi odbiorcami internetowych kursów języka angielskiego od zera. Dlaczego wybierają kształcenie zdalne?

Angielski dla początkujących online – wygodny format, który pozwala wybrać własny harmonogram. Dzięki temu możesz realizować kurs w praktycznie w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Dla początkujących nauka angielskiego online to świetny sposób na urozmaicenie czasu wolnego i rutyny. Nie musisz tracić czasu i pieniędzy w drodze do szkoły językowej i z powrotem.

Lekcje angielskiego online od zera są najlepszą opcją dla tych, którzy wstydzą się niskiego poziomu znajomości języka. Będąc w komfortowym otoczeniu, czujesz się pewniej, więc zajęcia są mniej stresujące.

Nauka angielskiego od zera obejmuje wiele aspektów. Format online pozwala nie tylko nauczyć się podstaw gramatycznych i leksykalnych, ale także umożliwia natychmiastowe ćwiczenie umiejętności mówienia.

Kurs zdalny może być zarówno grupowy, jak i indywidualny. Dla tych, którzy rozpoczynają naukę języka angielskiego online, liczba uczniów nie będzie miała większego znaczenia. Jak pokazuje praktyka, uczniowie początkujący wykazują te same postępy. Bardzo często indywidualne lekcje wydają się trudne, co może zmniejszyć motywację, a uczeń szybko przestanie się nimi interesować. Dla początkujących nauka grupowa online to świetny sposób na poznanie podobnych ludzi i dobrą zabawę. 

Pomimo wszystkich zalet uczenia się online, większość ludzi nadal preferuje tradycyjne zajęcia w szkołach językowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku dorosłych, ponieważ możliwość nauki online pojawiła się stosunkowo niedawno. Dla wielu ten format jest nowy i nienaturalny, więc skuteczność zajęć online w tym przypadku jest wątpliwa. Ale podobnie jak w przypadku lekcji offline nauka zdalna przynosi dobre efekty, jeśli:

  • uczeń poważnie podchodzi do zajęć;
  • lekcje prowadzone są przez profesjonalnego i wykwalifikowanego nauczyciela;
  • zajęcia skutecznie łączą teorię i praktykę językową;
  • na lekcjach wykorzystywane są nowoczesne podręczniki i materiały;
  • uczeń poświęca dużo czasu na samodzielną pracę.