JAK WYMÓWIĆ NAZWY NAJBARDZIEJ ZNANYCH MAREK NA ŚWIECIE

JAK WYMÓWIĆ NAZWY NAJBARDZIEJ ZNANYCH MAREK
NA ŚWIECIE

Autor: Maria Zapadnyuk. Tłumaczenia i edycja: Zofia Chromicka

Poniższe marki znane są całemu światu. Wielokrotnie słyszeliśmy ich nazwy w filmach i piosenkach, ale wciąż popełniamy błędy, kiedy je wymawiamy. Dlatego w tym artykule dowiesz się, jakie nazwy znanych na całym świecie marek są najczęściej wymawiane nieprawidłowo. Ponadto sprawdzisz, czy wymawiasz poprawnie nazwę Twojej ulubionej marki w języku angielskim. Zaczynajmy!

H&M

Na początek mamy szwedzką markę odzieży i kosmetyków, która wyróżnia się przystępnymi cenami, ale także tym, że jej ubrania można zobaczyć nie tylko na blogerach czy influencerach z social mediów, ale również na gwiazdach Hollywood.

Błędem jest wymawiać nazwę marki jako „emchandam”, mimo że jest to najbardziej popularna wymowa. Aby poprawnie wymówić nazwę musimy powiedzieć „hnm”, bez dodatkowego dźwięku „d”, który wiele osób wymawia z powodu „&”, czyli „i”. Obejrzyj film, aby zapamiętać poprawną wymowę.

 

Tommy Hilfiger

Czy wymawiasz nazwę tej firmy jak „Tommy Halfiger”? Tak, tak, to typowy błąd przy wymawianiu nazwy tej marki. Nawiasem mówiąc, czy wiesz, że Tommy Hilfiger to amerykańska międzynarodowa korporacja, dom mody, producent drogich ubrań, butów, perfum, akcesoriów i mebli z siecią butików na całym świecie? Marka ta stała się jedną z najpopularniejszych na świecie. Jej międzynarodowymi reprezentantami były takie sławy jak min. Gigi Hadid.

Ta społecznie aktywna marka opracowała też ubrania dla osób niepełnosprawnych. Zobacz ten wspaniały film i pamiętaj, co należy powiedzieć, gdy ktoś zapyta Cię o tę markę. „Tommi Hylfige”.

 

Converse

Trampki Converse na pewno są, były lub będą w każdej szafie! To najstarsza i wciąż najpopularniejsza marka trampek na całym świecie. Aż 60% Amerykanów ma lub miało buty od tej marki. Zwróć też uwagę, że ich design w ogóle się nie zmienił od początku XX wieku. Pamiętaj więc, jak wymówić tą nazwę. Zobacz filmik o tym jak ta marka podbiła świat i naucz się poprawnej wymowy.

 

Nike

W sieciach społecznościowych toczy się wiele dyskusji i sporów na temat poprawnej wymowy nazwy tej marki. W Europie, a zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, nazwę wymawia się jako “najki”. Ale w Ameryce nie usłyszysz takiej wymowy, tam nazwa tej marki brzmi jak „najkis”. Biorąc pod uwagę liczbę memów, komentarzy i dyskusji na temat poprawnej wymowy, nawet marka dowiedziała się o tym problemie. Dlatego postanowiono napisać list do współzałożyciela firmy Phila Knighta, który miał rozwiązać spór. List proponował dwie wymowy, a zakreślona poprawnie została wymowa “Ni-key”, czyli “najki”.

Mercedes

Merceidis czy mercides? Sa to dwa sposoby, które najczęsciej pojawiają się przy wymawianiu nazwy tej niemieckiej marki. JEst to jedna z najbardziej znanych i uznawanych producentów samochodowych na świecie. Jeśli wymawiasz nazwę tej marki jako “merceidis” to używasz wymowy anglojęzycznej. Jednak poprawna wymowa niemiecka to “mercides”. Teraz już wiesz której nazwy użyć gdy kupujesz samochód tej marki :)

BMW

W przypadku nazwy tej marki sytuacja jest identyczna. Mówiący po angielsku mówią „bi-em-double-u”, ale Niemcy nalegają, aby nazwa brzmiała jak "bi-em-vi". Aby dowiedzieć się jak to jest naprawdę, sugerujemy obejrzenie filmu o tym, jak wymawiać nazwy niemieckich samochodów w języku angielskim z niemieckiego.

 

Disney

Zdecydowanie słyszałeś o tym imperium medialnym Disney? Na pewno w dzieciństwie oglądałeś bajki o myszce Mickey, czy kaczorze Donaldzie. Ale czy wiesz jak poprawnie wymówić jej nazwę? “Disnej” – dokładnie tak brzmi to słowo po angielsku, ale na całym świecie ludzie wymawiają to imię na różne sposoby. Zobaczmy, jak poprawnie mówić tą nazwę.

 

Ugg

Ugg to modna marka obuwia i odzieży, która rozpoczęła się od butów zrobionych z jagnięcej skóry wymyślonych przez australijskiego surfera. Jednak obecnie marka należy do amerykańskiej firmy. Jest również znana polskim konsumentom:, ponieważ już parę lat jest na naszym rynku. Jednak mimo swojej popularności wciąż często nazwa tej marki jest przekręcana i wymawiana jako “ugg”. Pamiętajmy, że wymowa pochodzi z angielskiego i używajmy poprawnej wersji “agg”. Obejrzyj wideo i posłuchaj poprawnej wymowy.

 

Versace

Jeden z największych domów mody, wywodzący się ze słonecznych Włoch. Jeśli jesteś fanem mody warto nauczyć się poprawnej wymowy. A ostatni film, który Ci pokażemy, pomoże ci w tym. Nazwa jest wymawiana tyle razy, że nie powinieneś mieć problemu z zapamiętaniem poprawnej wymowy!