Kursy języka angielskiego online: pozbywanie się bariery językowej dzięki filmom

Kursy języka angielskiego online: pozbywanie się bariery językowej
dzięki filmom

Autor: Julia Błażewicz, Dominika Sędzikowska

Niemal każda nowoczesna szkoła języka angielskiego online, szczególnie taka, która uczy języka w intensywnym trybie, zdecydowanie zaleca uzupełnianie kursu niezależnymi ćwiczeniami. To nie tylko prace domowe, krótkie testy do napisania i czytanie książek, ale także oglądanie filmów po angielsku. To może się wydawać bardziej rozrywką niż nauką, ale z filmów można się naprawdę wiele nauczyć. Spotkasz tam słówka i wyrażenia, posłuchasz angielskiego z różnymi akcentami, a nawet nauczysz się pisowni wielu słów dzięki napisom. Oglądanie filmów pomaga też pozbyć się bariery językowej i osłuchać się z językiem, a to kluczowe kwestie, więc zaufaj nam i sprawdź poniższe propozycje. 

Możesz też rozmawiać o swoich ulubionych filmach podczas kursu angielskiego online, więc gdyby doszło do sytuacji, w której skończyły się tematy i nie wiesz co powiedzieć, zawsze będziesz mieć koło ratunkowe. Filmy to szeroki temat do dyskusji, a jeśli je obejrzysz i zrobisz notatki, od razu zyskasz nowe słówka, które możesz wykorzystać w rozmowie.

Oto nasze propozycje.

 

1. Love Actually (2003)

Teoretycznie to świąteczna propozycja, ale nic się nie stanie jak obejrzysz ten film w wakacje ;) To naprawdę przyjemna i wzruszająca historia, a w zasadzie nawet nie jedna. Film opowiada o wielu bohaterach, których losy są mniej lub bardziej powiązane. Usłyszysz tu różne akcenty, więc zdecydowanie polecamy korzystanie z napisów, żeby mieć pewność, że wszystko dobrze rozumiesz. W filmie pojawia się także relacja bohaterów, których dzieli prawdziwa bariera językowa – on nie mówi po portugalsku, ona po angielsku, więc śledzenie ich kwitnącej przyjaźni i miłości jest naprawdę interesujące ;) Love Actually to dawka humoru, wzruszenia i ciepła. 

 

2. Broken English (2007)

Ten film opowiada historię Nory, singielki, którą spotkało wiele zawodów w profesjonalnym i osobistym życiu. Jest przekonana, że miłość już zawsze będzie ją omijać szerokim łukiem. Na imprezie ze znajomymi z pracy, Nora poznaje Juliena, młodego mężczyznę z Paryża, który zrobił na niej wielkie wrażenie. Julien zaprasza ją do Francji, jednak ona odmawia, później zastanawiając się, czy właśnie popełniła największy błąd w swoim życiu. 

 

3. Spanglish (2004)

Ten film opowiada historię zamożnego Amerykanina, szefa kuchni, oraz jego rodziny. Pewnego dnia w ich domu pojawia się gospodyni z Meksyku razem ze swoją córką. Domowników i nowo zatrudnioną kobietę dzieli bariera językowa – ona nie zna angielskiego. Jednak szybko i skutecznie udaje im się pokonać te trudności. Dobra propozycja dla każdego, kto zmaga się z nauką języka obcego. 

 

4. My Life in Ruins (2009)

Film opowiada o Amerykance greckiego pochodzenia, która jedzie do Grecji i zaczyna pracować jako przewodnik. Po kilku miesiącach bohaterka postanawia wrócić do USA, ponieważ ma dość typowych turystów i całkowicie straciła pasję do swojej pracy. Jednak ostatnia wycieczka dramatycznie zmienia jej życie i otwiera przed nią nowe możliwości. 

 

5. Welcome to the Sticks (2008)

To co prawda francuski film, ale można obejrzeć go z angielskimi napisami lub z dubbingiem. To komedia, w której główny bohater dostaje pracę na drugim końcu Francji, na północy. Okazuje się, że tam wszyscy mówią dialektem. Bariera językowa powoduje, że główny bohater napotyka trudności w komunikacji z lokalnymi mieszkańcami już na samym początku i szybko musi nauczyć się “nowego” francuskiego. 

 

Pamiętaj, że kurs angielskiego online, to nie tylko zajęcia i prace domowe, ale także samodzielne ćwiczenia. Oglądanie filmów to świetny sposób na poprawę umiejętności językowych, a tak jak kurs online, wcale nie wymaga wychodzenia z domu ;)