Lekcje angielskiego online dla początkujących – z nauczycielem czy bez?

Lekcje angielskiego online dla początkujących – z nauczycielem
czy bez?

Autor: Tatiana Ogorodnik, Zofia Chromicka

Dla tych, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności, lekcje angielskiego online są jednym z najwygodniejszych formatów uczenia się. Zwłaszcza dla tych, którzy dopiero zaczynają tę trudną ścieżkę. Lekcje angielskiego online dla początkujących są odpowiednie zarówno dla dorosłych, którzy ukończyli szkołę i uniwersytet, jak i dla dzieci w wieku szkoły podstawowej i średniej. Internet i duża baza materiałów dostępnych online dla szerokiego grona osób pozwala zorganizować proces uczenia się w domu. W związku z tym wiele osób uważa, że ​​do efektywnych lekcji angielskiego dla początkujących nie jest konieczne korzystanie z usług profesjonalnego nauczyciela. W końcu, co może być trudne w nauce alfabetu, liczb i najprostszych słów? Samokształcenie jest z pewnością dobrą rzeczą, ale tylko nieliczni są w stanie osiągnąć wysokie wyniki. 

 

Kształcenie na odległość ma wiele cech podobnych do samokształcenia.

 1. Lekcje angielskiego online dla początkujących mogą odbywać się za pośrednictwem specjalnych kanałów na YouTube, które często są tworzone przez profesjonalnych nauczycieli. Wyjaśniają zasady, uczą poprawnej wymowy, słownictwa i gramatyki. Możesz oglądać filmy i zdobywać wiedzę za darmo.
   
 2. Angielski dla początkujących w formie lekcji online jest dobrym początkiem dla tych, którzy chcą się go dokładnie nauczyć. Rzeczywiście, możesz opanować podstawową wiedzę samodzielnie, ale tylko profesjonalny nauczyciel będzie w stanie uczyć bardziej złożonej gramatyki, słownictwa i fonetyki.  
   
 3. Wiele aplikacji oferuje lekcje angielskiego dla początkujących. Ich zasada jest dość prosta i istnieje wiele różnych aplikacji – od programów dla początkujących po bardziej złożone. Uczenie się jest bardzo podobne do gry, więc nie ma potrzeby nauczyciela. 

Nauka angielskiego dla początkujących z lekcjami online,po krótkim czasie pozwoli Ci czytać proste teksty, pisać i komunikować się w krótkich zdaniach. Jeśli ten poziom wiedzy Ci odpowiada, możesz kontynuować samokształcenie bez korzystania z usług nauczyciela, ale w tym przypadku postęp będzie bardzo powolny, a wyniki mierne.

Lekcje angielskiego online dla początkujących
Na początku nauki angielskiego lekcje online dla początkujących mogą odbywać się bez nauczyciela, ale na późniejszych etapach nie można się bez niego obejść

Chociaż samokształcenie i lekcje angielskiego online dla początkujących mają ze sobą wiele wspólnego, obecność profesjonalnego nauczyciela znacznie zwiększa szanse na szybkie podniesienie poziomu wiedzy. Dobry nauczyciel z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami wie, jak prezentować materiały i motywować uczniów. Lekcje angielskiego dla początkujących online z nauczycielem to:

 • dyscyplina i kontrola – uczniowie nie są sami i jasno wiedzą, czego się uczyć;
 • stałe wsparcie – uczniowie zawsze mogą zwrócić się do nauczyciela i zadawać pytania;
 • autorytet – uczniowie uczą się bardziej pilnie i odrabiają lekcje, ponieważ nauczyciel je oceni;
 • gwarancja dobrych wyników – nauczyciel jest zainteresowany faktem, że szkolenie przynosi owoce, więc zrobi wszystko, co możliwe, aby to osiągnąć.