Lekcje angielskiego online w grupie

Lekcje angielskiego online
w grupie

Autor: Tatiana Ogorodnik, Dominika Sędzikowska

Kiedy zaczniesz uczyć się angielskiego online, najpierw musisz zdecydować, którą formę kursu wybrać – indywidualną czy grupową. Wiele osób uważa, że lekcje indywidualne z nauczycielem są bardziej skuteczne, ale są także ci, którzy preferują zajęcia grupowe. Dlaczego angielski online w grupie jest bardziej popularny?

 1. Nauka angielskiego online w grupie jest tańsza. Lekcje indywidualne są droższe, ponieważ cała uwaga nauczyciela koncentruje się na jednym uczniu. Potrzebne jest także dokładniejsze zaplanowanie lekcji oraz więcej materiałów na tą samą ilość czasu (w porównaniu z lekcją grupową).
   
 2. Grupowe lekcje angielskiego online są zwykle dużo bardziej interesujące i różnorodne. To świetna okazja nie tylko do nauczenia się czegoś, ale także do komunikacji. W grupie można więcej uwagi poświęcić mówieniu i pracy w parach. Uczniowie uczą się wtedy też od siebie i na swoich błędach.
   
 3. Na zajęciach, które odbywają się jednocześnie z kilkoma uczniami, istnieje element rywalizacji, który stanowi doskonałą motywację do dalszych wysiłków.
   
 4. Zajęcia grupowe zapewniają wiele okazji do odgrywania scenek i gier.
   
 5. Jeśli zdecydujesz się na kurs angielskiego online, łatwo mogą do Ciebie dołączyć znajomi. To dobry sposób na spędzenie z nimi więcej czasu, wspólny rozwój i doskonalenie umiejętności językowych.

Kiedy kurs odbywa się w wesołym i przyjaznym zespole, inspiruje i motywuje. Po lekcji grupowej nie możesz się doczekać następnej, więc systematycznie powtarzasz materiał i ćwiczysz umiejętności konwersacyjne, aby kolejna lekcja była równie zabawna i interesująca. Ponadto – w przeciwieństwie do indywidualnych lekcji, uczenie się w grupach daje szerokie możliwości wprowadzenia nowych metod prezentacji materiału, zwłaszcza w odniesieniu do konwersacji i ćwiczenia mówienia. 

Lekcje angielskiego online w grupie

Grupowe lekcje angielskiego online

Grupowy angielski online to jeden z najlepszych sposobów na poprawę umiejętności mówienia i nawiązania ciekawych znajomości.

Lekcje grupowe mogą odbywać się w formie konwersacji (speaking clubs). Ponadto, ucząc się języka angielskiego online w towarzystwie innych studentów, możesz:

 • zorganizować wspólne oglądanie filmu po angielsku. Zatrzymujcie film, aby omówić ciekawą scenę, postacie, aktorstwo itp.;
 • odgrywać scenki (na przykład w sklepie, na rozmowie o pracę, u lekarza);
 • grać w gry zespołowe. Jeśli w grupie jest wystarczająca ilość uczniów, można nawet podzielić ich na zespoły.

Jednak należy pamiętać, że bez względu na to, jak fajne są lekcje online, należy je traktować bardziej jak naukę niż rozrywkę. Przygotuj się na zajęcia, odrób pracę domową i powtarzaj omówiony materiał – tylko wtedy kurs będzie skuteczny.