Lekcje angielskiego online – wybór dla początkujących!

Lekcje angielskiego online – wybór
dla początkujących!

Autor: Tatiana Ogorodnik, Zofia Chromicka

Teoretyczne lekcje angielskiego w Internecie oparte są na zwykłym schemacie – nauczyciel podaje nowy materiał, wyjaśnia zasady, gramatykę, słownictwo, uczy poprawnej wymowy. Przez większość czasu nauczyciel mówi, a uczniowie słuchają, zapamiętują, robią notatki i zadają pytania. Kolejna sprawa to konwersacyjne lekcje online dla początkujących. Na takich zajęciach nauczyciel jedynie nadaje ton i stara się zaangażować w proces uczenia się. To inicjatywa i przygotowanie studentów w dużej mierze decyduje o tym, jaka będzie się lekcja angielskiego online: przyjemna i łatwa lub nudna i niewygodna. 

 

Bardzo często ci, którzy dopiero zaczęli uczyć się języka obcego, starają się opóźnić moment, w którym muszą przełamać barierę językową i zacząć mówić. I jest to całkowicie normalne, ponieważ bez względu na to, czy wybierzesz lekcje stacjonarne czy online, wicąż napotkasz takie same problemy:

 • akcent – wielu wstydzi się złej wymowy, dlatego niechętnie używają języka angielskiego;
 • słabe słownictwo – dla początkujących lekcje angielskiego w języku angielskim są dość trudne, ponieważ po prostu nie mają wystarczającej ilości słów, aby wyrazić swoje myśli;
 • strach przed opinią publiczną – lekcje angielskiego online odbywają się zwykle w grupie, co może powodować pewien dyskomfort.

Co zaskakujące, największą obawą jest konieczność komunikowania się wyłącznie w języku obcym online – konwersacyjne lekcje angielskiego dla początkujących. Wymówienie niepoprawnie słowa, pomylenie się w konstrukcji języka lub popełnienie błędu w słownictwie, a szczególnie zrobienie tego przed innymi ludźmi – to dla wielu przeszkoda nie do pokonania. Ale uwierz mi, dasz sobie radę! Oferujemy kilka przydatnych wskazówek, które pokażą Ci że lekcje online są lepsze.

Lekcje angielskiego online – wybór dla początkujących! 
Dzbanek pachnącej herbaty i przyjemna rozmowa – najlepszy sposób dla początkujących na ćwiczenie mówionego angielskiego na lekcjach online

 1. Stwórz dla siebie najbardziej komfortową atmosferę. Zrób herbatę lub kawę, wybierz spokojne i ciche miejsce, w którym poczujesz się komfortowo. Możliwość nauki w domu lub w ulubionej kawiarni jest głównym powodem, dla którego konwersacyjne lekcje angielskiego dla początkujących są najlepszym wyborem.
   
 2. Z reguły nauczyciel z wyprzedzeniem informuje uczniów, co zostanie omówione na lekcji praktycznej. Jeśli nie znasz tematu, zapytaj nauczyciela, gdzie możesz przeczytać więcej na ten temat.
   
 3. Przygotuj ściągawki. Przygotowując się do zajęć, prawdopodobnie będziesz mieć kilka ciekawych myśli. Zapisz je (oczywiście po angielsku) i miej je pod ręką, aby w razie potrzeby zajrzeć. Ale nie powinieneś ciągle czytać z arkusza, ponieważ głównym celem jest nauka swobodnego i pewnego mówienia.
   
 4. Pracuj nad akcentem. Wiele interaktywnych słowników i tłumaczy pozwala słuchać poprawnej wymowy zarówno pojedynczych słów, jak i całych wierszy tekstu. Pomaga w sytuacji, gdy masz przed sobą nieznane słowo i nie wiesz, jak je wymówić. Użyj tej funkcji i spróbuj powtórzyć z tłumaczem.