Nauka angielskiego online: serwisy informacyjne

Nauka angielskiego online:
serwisy informacyjne

Autor: Julia Błażewicz, Dominika Sędzikowska

Uczymy się angielskiego online lub w szkołach językowych do różnych celów, ale dzięki znajomości języka, możemy też zapoznać się z najnowszymi i najważniejszymi informacjami z zagranicznych źródeł. Czytanie wiadomości pomaga nam nie tylko na bieżąco śledzić wszystkie najważniejsze wydarzenia, ale także stale ćwiczyć angielski online. 

Nauka angielskiego online: serwisy informacyjne
Bądź na bieżąco z codzienną nauką angielskiego online

Ucz się angielskiego online na stronach z wiadomościami

Aby kurs języka angielskiego online przyniósł oczekiwany wynik, nie zapomnij o dodatkowych, ale bardzo prostych aktywnościach. To słuchanie muzyki w języku angielskim, oglądanie filmów z napisami lub czytanie wiadomości na anglojęzycznych stronach. 

Oto kilka propozycji.

 

1. BBC Learning English

To nie tylko wiadomości, ale nauka angielskiego online za pomocą ćwiczeń i filmików. Przeczytasz tu aktualne artykuły o ważnych wydarzeniach, a także obejrzysz filmiki, pod którymi znajduje się lista słówek wraz z transkrypcją. Są tam również napisy oraz ćwiczenia do materiałów. Ta strona będzie odpowiednia dla uczniów na poziomie średnio-zaawansowanym i wyższym. 

 

2. E! News

Podczas kursu angielskiego online, czytaj wiadomości o polityce, podróżach, sporcie, technologii, nauce i tak dalej. Nawet na poziomie niższym niż średnio-zaawansowany, możesz przeczytać wiadomości i zrozumieć ogólny sens. A jeśli spędzisz kolejne 10 minut na wyszukiwaniu i tłumaczeniu nieznanych słów, możesz znacznie uzupełnić swoje słownictwo. Można też oglądać filmiki i reportaże, aby poprawić swoje rozumienie ze słuchu.

 

3. News in Levels

Świetna opcja dla osób, które biorą udział w kursach angielskiego online. Każdy artykuł jest dostępny na trzech poziomach trudności, ale wszystkie są raczej krótkie i zwięzłe. W tekście wyróżnione są słowa, które należy przetłumaczyć dla pełnego zrozumienia materiału. Poniżej są także filmiki, a w zasadzie nagrania lektora, który czyta dany tekst. Wiadomości dla pierwszego i drugiego poziomu są wypowiadane raczej powoli, co ułatwia ich zrozumienie. 

 

4. VOA Learning English

Popularna strona, która jest odpowiednia dla uczniów na wszystkich poziomach, ponieważ materiały są tutaj podzielone. Możesz czytać i słuchać wiadomości jednocześnie. Każdy materiał ma wybór nowego słownictwa z objaśnieniami złożonych i nieznanych słów. Możesz także przejść krótki quiz związany z przeczytanymi wiadomościami.

 

5. BBC Global News Podcast

Witryna jest uzupełniana o nowe podcasty reporterów BBC z całego świata. Możesz pobrać je na swój telefon i słuchać nagrań audio w dogodnym dla Ciebie czasie. Wraz z praktyką językową będziesz dobrze zaznajomiony z biznesem, polityką, poszerzysz swoje horyzonty i wypowiesz się na temat najważniejszych wydarzeń na świecie. Strona sprawdzi się doskonale jako wsparcie podczas kursu angielskiego online dla osób na poziomie średnio-zaawansowanym lub wyższym.