Szkoły językowe w Warszawie w 2020 – jak wybrać?

Szkoły językowe w Warszawie w 2020 –
jak wybrać?

Autor: Iryna Metrisz, Dominika Sędzikowska

Wszyscy wiemy, jak ważna jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego kiedy chcemy podróżować i odkrywać obce kultury. Szkoły języka angielskiego w Warszawie niewątpliwie otworzą przed Tobą wiele nowych drzwi. Angielski jest w zasadzie niezbędny do komunikacji w dzisiejszych czasach, ponieważ to najczęściej używany język obcy. Będzie przydatny podczas każdej podróży do innego kraju, na studiach, w pracy, a nawet na ulicy. Wiele uczelni na całym świecie oferuje programy i zajęcia w tym języku, a także wymiany studenckie, które zapewniają wyjątkowe wspomnienia i możliwości rozwoju. Znajomość języka angielskiego jest istotna także w sferze zawodowej. Dzisiaj tak naprawdę każda duża firma oczekuje znajomości angielskiego na większości stanowisk pracy. Jest to szczególnie istotne dla firm, które działają na arenie międzynarodowej i może być kluczowe aby otrzymać awans na wyższe stanowisko.

Nauka angielskiego jest postrzegana jako skomplikowany proces przez wiele osób, ale tak naprawdę to jeden z najprostszych języków do opanowania. Warto jednak skorzystać z usług jakie oferują szkoły angielskiego, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie uczyłeś się tego języka. W Warszawie znajdziesz ich wiele, a także wiele różnych ofert: nauka angielskiego od podstaw, angielski biznesowy, konwersacje, intensywne kursy czy nauka angielskiego online.

Spis treści

 1. Jak wybrać szkołę języka angielskiego w Warszawie?
      1.1. Określ swoje cele i potrzeby
      1.2. Wybierz dogodną lokalizację szkoły, ponieważ wpłynie to na Twoją motywację
      1.3. Zapoznaj się z programem nauczania i metodami
      1.4. Jak wybrać szkołę języka angielskiego w korzystnej cenie?
      1.5. Wybierz nauczyciela, który pomoże Ci szybko i skutecznie nauczyć się angielskiego
      1.6. Optymalna liczba uczniów w grupie jest kluczem do sukcesu w nauce

 2. Ceny kursów języka angielskiego w szkołach w Warszawie

 3. Wybierz szkołę językową w Warszawie

 

Jak wybrać szkołę języka angielskiego w Warszawie?

Wybór szkoły językowej w Warszawie może okazać się trudny, ponieważ jest ich naprawdę wiele i każda różni się ceną, czasem trwania semestru, programem i materiałami, na których bazuje. Musisz wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, które zależą od twoich osobistych preferencji i celów, które ostatecznie chcesz osiągnąć. Angielski umożliwi Ci komunikowanie się z ludźmi na całym świecie i ważne, abyś zdecydował się na odpowiednią szkołę, która Cię do tego przygotuje. Dlatego postanowiliśmy podzielić się z Tobą przydatnymi informacjami, które pomogą w wyborze szkoły angielskiego. Przedstawiamy wskazówki, jak wybrać szkołę językową w Warszawie.

Określ swoje cele i potrzeby

Określ, czego potrzebujesz: angielskiego do pracy i komunikacji biznesowej; przygotowania do egzaminu językowego; poprawienia swoich umiejętności, aby dostać się na anglojęzyczne studia; kursu ogólnego, który umożliwi i swobodną komunikację za granicą i na wakacjach. Pomyśl dlaczego zależy Ci na poprawie swojego angielskiego – jest to ważny aspekt przy wyborze odpowiedniego kursu. Jeśli określisz swój cel, łatwiej będzie Ci wybrać odpowiednią szkołę. 

Wybierz odpowiednią lokalizację szkoły, ponieważ wpłynie to na twoją motywację

Najlepiej będzie wybrać szkołę, która jest blisko domu, pracy lub szkoły, ponieważ nie będziesz wtedy tracić tyle czasu ani pieniędzy na dojazdy. Jeśli to możliwe, zdecyduj się na szkołę blisko przystanku czy stacji metra – dzięki temu nie będziesz się stresować parkingami i opłatami za nie. Zdecydowanie zwiększy to Twoje szanse na dotarcie na zajęcia, szczególnie w złą pogodę. Im krótsza droga na zajęcia – tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz na nie chodził regularnie i w dobrym nastroju.

Zapoznaj się z programem nauczania i metodami

Każdy uczy się języka w innym celu i każdy ma inne potrzeby. Musisz znaleźć szkołę, która oferuje program i system pracy, który spełni Twoje potrzeby i oczekiwania. Wybierając szkołę językową, najlepiej skorzystać z lekcji próbnej aby mieć pewność, że nauczyciel, materiały i program jest odpowiedni dla Ciebie.Możesz wyrazić swoje potrzeby i wątpliwości dotyczące nauki, możesz też poprosić lektora lub administratora o polecenie odpowiedniej osoby prowadzącej zajęcia.

Zapoznaj się z programem nauczania i metodami

Wybierając szkoły językowe w Warszawie, zwróć uwagę na metody i programy nauczania

Jak wybrać szkołę języka angielskiego w korzystnej cenie?

Wiemy, że cena kursu jest istotna, ale musisz też być pewien, że jesteś zadowolony z tego, za co płacisz. Wiele szkół angielskiego oferuje dobrą cenę za naukę w grupie, a Ty dostajesz dodatkowe zajęcia i możliwości. Na przykład konwersacje z native speakerem, dostęp do interaktywnych podręczników lub aplikacji z materiałami audio i wideo, wycieczki w języku angielskim po kraju lub za granicą. Oferty zawierają wiele dodatków, które są wliczone w koszt kursu: od lekcji przez Skype, po dostęp do materiałów, które pomogą Ci skuteczniej uczyć się angielskiego. Takie dodatki mogą wydawać się nieistotne, ale przynoszą duże korzyści. Z kolei kursy indywidualne będą zazwyczaj droższe. Musisz też wziąć pod uwagę, że na zajęciach indywidualnych możesz rozmawiać tylko z lektorem, więc komunikacja jest w pewien sposób ograniczona – w grupie uczysz się na błędach innych, słuchasz innych akcentów i zyskujesz więcej różnorodności. Najlepiej będzie skorzystać z obu rodzajów zajęć, i grupowych i indywidualnych, i przekonać się która opcja bardziej Ci odpowiada.

Wybierz odpowiedniego nauczyciela, który pomoże Ci szybko i skutecznie nauczyć się angielskiego

Wybierz nauczyciela, który wie, jak dostosować swoje metody do umiejętności i potrzeb uczniów. Każdy jest inny, każdy ma inne tempo i styl uczenia się, który jest dla niego skuteczny. Prowadzący musi wziąć te aspekty pod uwagę i odpowiednio zorganizować zajęcia. Wybierz taką osobę, która dostosuje się do grupy lub specjalnie do Ciebie (jeśli jest to indywidualny kurs), będzie elastyczna i zapewni dużo praktycznych ćwiczeń zamiast samej teorii. Podczas spotkania z nauczycielem nie bój się zadawać szczegółowych pytań na temat jego metod nauczania, materiałów, z jakich korzysta lub poprosić o opisanie jednej z jego typowych lekcji. Jeśli waha się przy odpowiedzi, może oznaczać to brak przygotowania. Gramatyka jest oczywiście niezbędna w procesie nauki, jednak dobry nauczyciel języka wie, jak ważna jest praktyka. Wybierz nauczyciela, który skupia się na komunikacji po angielsku i używa tylko angielskiego. Wiele osób woli uczyć się angielskiego po polsku, ale nie przynosi to tak dobrych efektów. Twój nauczyciel musi także wiedzieć, jak sprawić aby zajęcia były interesujące i przyjemne. Wybierz nauczyciela, który korzysta z różnorodnych materiałów i stara się uczyć praktycznego angielskiego na ciekawych i prawdziwych przykładach. Dobrze jest też mieć zajęcia z więcej niż jednym lektorem – dzięki temu nie przyzwyczajasz się do jednego akcentu i jednego sposobu prowadzenia zajęć. 

Optymalna liczba uczniów w grupie to klucz do sukcesu

Przed wybraniem szkoły języka angielskiego zwróć uwagę na ilość uczniów w grupie. Zalecamy rozważenie szkół, w których liczba uczniów w grupie to 10-16. To może wydawać się dużo, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia, że im mniej osób w grupie tym lepiej, ponieważ każdemu poświęca się wtedy więcej uwagu. Jednak okazuje się, że w grupach 12-16 osobowych szybciej pozbywamy się bariery językowej i łatwiej przychodzi nam mówienie, a także uczymy się na błędach innych. Na przykładzie reszty zaczynamy też rozumieć, jak poprawnie wymawiać słówka. Co więcej, im mniej uczniów w grupie, tym wyższa cena za kurs.

Ceny kursów języka angielskiego w szkołach w Warszawie

Wybraliśmy 10 szkół językowych w Warszawie, które powinieneś rozważyć. Możesz zapoznać się z każdą z nich i zdecydować. Mamy nadzieję, że nasza lista ułatwi Ci tą trudną decyzję.

Ceny kursów języka angielskiego w szkołach w Warszawie

Szkoły języka angielskiego: ceny i jakość edukacji

 1. British Council
  To popularna, międzynarodowa szkoła językowa, która pojawiła się na polskim rynku ponad 80 lat temu. Tutaj zapiszesz się na pierwszą lekcję i zdecydujesz, czy chcesz kontynuować naukę. Przed doborem grupy wypełnisz bezpłatny test poziomujący. British Council oferuje kursy dla dzieci, dla młodzieży, dla dorosłych na każdym poziomie, kursy konwersacyjne oraz kursy przygotowujące do testów językowych. Na zakończenie kursu otrzymasz dyplom odpowiadający Europejskiemu Systemowi Opisu Kształcenia Językowego CEFR, który przyda się jeśli uczysz się angielskiego do pracy czy na studia. Cena za kurs ogólny dla dorosłych w tej szkole zaczyna się od 1650 PLN za 16 tygodni nauki. Obecnie zajęcia stacjonarne są odwołane aż do końca semestru letniego – lekcje prowadzone są przez internet. 

      

 1. Archibald
  Ta szkoła językowa działa od 1992 roku, a jej główna siedziba znajduje się przy Placu Grzybowskim. Archibald ma w swojej ofercie indywidualne kursy dla dorosłych, dla młodzieży, dla dzieci, kursy przygotowujące do egzaminów, kursy wakacyjne oraz angielski dla firm – każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny zależą od wyboru oraz intensywności kursu. Cena za kurs wakacyjny (48x45 min) zaczyna się od 995 zł. Obecnie zajęcia odbywają się w wirtualnych klasach online.
      
       

 2. Project 12
  W ofercie szkoły znajdują się intensywne kursy od poziomu podstawowego do zaawansowanego z możliwością wyboru planu kursu (zajęcia poranne, popołudniowe i wieczorne, w dni powszednie i weekendy) oraz wsparcie językowe English Support, czyli konwersacje i kluby tematyczne w weekendy. W Project 12 każdy uczeń korzysta z indywidualnego planu zajęć, który sam układa i modyfikuje przez cały okres trwania kursu. Dodatkowo, szkoła oferuje bezpłatne konsultacje z lektorami oraz konwersacje (wliczone w intensywny kurs). W tygodniu czekają na ucznia 2 zajęcia grupowe (każde po 90 minut) oraz 2 zajęcia samodzielne na platformie online. Kurs oparty jest na autorskim, interaktywnym podręczniku 12 Tracks. Obecnie wszystkie zajęcia i konsultacje prowadzone są online na platformie ZOOM. Cena zaczyna się od 700 PLN za 3 miesięczny kurs, który odpowiada przerobieniu jednego poziomu znajomości języka oraz 25 zł/lekcja w ofercie English Support.

 

 1. TFLS
  To jedna z największych szkół angielskiego w Warszawie, działająca od 1992 roku. Tutaj też skorzystasz z bezpłatnej lekcji próbnej. W ofercie TFLS znajdują się kursy angielskiego ogólnego, kursy specjalistyczne, konwersacje z native speakerami, kursy przygotowujące do egzaminów, a także kursy wakacyjne. Nauka oparta jest na podręcznikach Speak Out wydawnictwa Pearson. TFLS proponuje zniżki studentom, zniżki rodzinne oraz za kontynuowanie nauki. Cena zależy tutaj od ilości zajęć – 50 lub 60 godzin w semestrze, który trwa od 3,5 do 4 miesięcy.
       

 2. Lincoln
  Szkoła oferuje szeroki zakres kursów, w tym przygotowania do matury z języka angielskiego, egzaminów językowych oraz kursy online. Lektorzy korzystają z autentycznych materiałów: nagrań audio i video, artykułów czy fragmentów gazet, których poziom dostosowany do poziomu grupy. Tutaj masz okazję porozmawiać po angielsku na aktualne tematy polityczne, społeczne i kulturalne. Lincoln stawia na praktyczną znajomość języka w codziennym życiu. Kurs ogólny kosztuje tutaj 1280 PLN (60 lekcji). Obecnie zajęcia odbywają się online przez platformę ZOOM oraz stacjonarnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
       

 3. English For You
  To szkoła działająca od 1999 roku. English For You oferuje kursy grupowe, indywidualne i przygotowujące do egzaminów. Nauka opiera się na systemie dualnym. To znaczy, że w każdej grupie jest dwóch lektorów – polski oraz native speaker – co jest ciekawym rozwiązaniem i może okazać się kompromisem, dla tych, którzy obawiają się nauki całkowicie po angielsku. Szkoła oferuje także dodatkowe konwersacje. Przed rozpoczęciem kursu skorzystasz z konsultacji, na podstawie której dobierany jest odpowiedni poziom zajęć. Kurs ogólny w grupie 3-7 osobowej kosztuje tutaj 1150 PLN/semestr (40x45min).
       

 4. Speak Up
  Przede wszystkim tutaj możesz sam wybrać plan oraz nakład zajęć – szkoła „dostosowuje się” do Twoich potrzeb. Przed rozpoczęciem zajęć czeka nas test językowy, a następnie rozmowa z konsultantem, który opowie nam o kursie. Materiały znajdziesz po zalogowaniu się na swoje konto online – to różne ćwiczenia, filmiki i nagrania. Jednocześnie Speak Up jest odpowiedni dla tych, którzy nie chcą spędzać czasu na robieniu obszernych prac domowych, a wolą poświęcać go na ćwiczenie mówienia. Tutaj wybierasz zajęcia według własnych potrzeb – zapisujesz się na to co chcesz dwa razy w tygodniu (konwersacje, pisanie i czytanie, gramatyka). Kadra Speak Up składa się z polskich lektorów oraz native speakerów z różnych stron świata, więc nigdy nie wiesz na kogo trafisz – dla jednych to zaleta, dla innych wada. Ceny w tej szkole zależą od wybranego kursu i jego intensywności (niestety nie można ich sprawdzić na stronie). Umowę podpisuje się na długi okres, co może być dość niewygodne. 

Wybierz szkołę językową w Warszawie

Jak wspomnieliśmy we wstępie – angielski jest obecnie najczęściej używanym językiem w komunikacji międzynarodowej. Na każdym kontynencie można spotkać zarówno rodzimych użytkowników języka angielskiego, jak i tych, dla których jest on językiem obcym. Angielski stał się narzędziem komunikacji w wielu obszarach, w tym w biznesie, polityce, nauce, technologii, rozrywce, reklamach i wielu innych. Jest to także najczęściej używany język w internecie. Dla wielu osób nauka angielskiego jest sposobem na dostęp do szerszego zakresu informacji i kluczem do nowych możliwości. Według badań, liczba anglojęzycznych ludzi na świecie rośnie od wielu lat, obecnie zbliża się do 2 miliardów. Fakt, że tyle osób używa teraz angielskiego jako pierwszego lub drugiego języka, wskazuje, że prawdopodobnie pozostanie on językiem dominującym na świecie przez wiele lat.

Mamy nadzieję, że te wskazówki ułatwią Ci decyzję i już wkrótce znajdziesz odpowiednią dla siebie szkołę angielskiego w Warszawie.