Szkoły językowe w Warszawie w 2019 – jak wybrać?

Szkoły językowe w Warszawie w 2019 –
jak wybrać?

Autor: Iryna Metrisz, Dominika Sędzikowska

Wszyscy wiemy, jak ważna jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego kiedy chcemy podróżować i odkrywać obce kultury. Szkoły językowe w Warszawie niewątpliwie dadzą Ci wiedzę, która otworzy przed Tobą wiele nowych drzwi. Istnieje kilka czynników, które sprawiają, że angielski jest niezbędny do komunikacji w dzisiejszych czasach – przede wszystkim jest to najczęściej używany język obcy. Oznacza to, że dwie osoby pochodzące z różnych krajów (na przykład Hiszpan i Francuz) prawdopodobnie używają języka angielskiego jako wspólnego języka komunikacji. Oprócz odkrywania kultur świata i podróżowania, angielski jest ważny również w życiu studenckim. Wiele uczelni na całym świecie oferuje programy i zajęcia w tym języku, a także wymiany studenckie, które zapewniają wyjątkowe wspomnienia i możliwości rozwoju.

Chociaż wiele osób uważa, że ​​nauka angielskiego jest bardzo skomplikowanym procesem, jesteśmy gotowi przekonać Cię, że wręcz przeciwnie: tak naprawdę to jeden z najprostszych języków do opanowania. Istnieje wiele szkół językowych, które opracowały własne, skuteczne programy nauczania dla swoich uczniów. W ich ofertach znajdują się: nauka angielskiego od podstaw, angielski biznesowy, konwersacje, intensywne kursy czy nauka angielskiego online.

Znajomość języka angielskiego pomoże Ci również w biznesie. Jeśli odwiedzisz niektóre biura, firmy, organizacje rządowe, zauważysz jak duże znaczenie ma język angielski. Dzisiaj każda duża firma oczekuje znajomości angielskiego na większości stanowisk pracy. Jest to szczególnie istotne dla firm, które działają na arenie międzynarodowej.

Jak wybrać szkołę języka angielskiego w Warszawie?

Wybór szkoły językowej w Warszawie może okazać się trudny. Musisz wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, które zależą od twoich osobistych preferencji i celów, które ostatecznie chcesz osiągnąć. Angielski umożliwi Ci komunikowanie się z ludźmi na całym świecie i ważne, abyś zdecydował się na odpowiednią szkołę, która Cię do tego przygotuje. Dlatego postanowiliśmy podzielić się z Tobą ciekawymi, a co najważniejsze – przydatnymi informacjami, które pomogą w wyborze szkoły do nauki angielskiego. Przedstawiamy nasze 6 wskazówek, jak wybrać szkołę językową w Warszawie.

Określ swoje cele i potrzeby

Zdecyduj, czego potrzebujesz: czy planujesz uczyć się angielskiego, aby lepiej komunikować się w pracy? Czy potrzebujesz konkretnego testu na studia? Chcesz pracować lub studiować w kraju anglojęzycznym? A może po prostu chcesz poszerzyć swoją wiedzę w bardziej ogólnych celach, na przykład, aby swobodnie podróżować po świecie lub poznawać nowych ludzi? Pomyśl dlaczego zależy Ci na poprawie swojego angielskiego – jest to ważny aspekt przy wyborze odpowiedniego kursu. Opierając się na swoich celach i potrzebach, łatwiej zrozumiesz, jak wybrać dla siebie szkołę języka angielskiego i nie zmarnujesz czasu.

Wybierz dogodną lokalizację szkoły, ponieważ wpłynie to na twoją motywację

Czasami bardzo trudno jest zmotywować się do nauki, a wiele zależy też od odległości szkoły języka angielskiego od Twojego domu. Oczywiście polecamy wybranie miejsca, które będzie dla ciebie jak najbardziej dogodne, na przykład blisko pracy lub w tej samej dzielnicy, w której mieszkasz. Prawdopodobnie trudno będzie Ci pójść na zajęcia, jeśli czekają Cię przesiadki, korki i długi dojazd, szczególnie w złą pogodę. Staraj się zwracać uwagę na kursy językowe, które są jak najbliżej Ciebie lub znajdują się w centrum, w pobliżu stacji metra. Im krótsza droga na zajęcia – tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz na nie chodził regularnie i w dobrym nastroju.

Sprawdź program nauczania i metodykę nauczania, ponieważ każdy ma inne oczekiwania i możliwości

Każdy uczeń ma inny cel nauki języka angielskiego. Musisz znaleźć szkołę, która oferuje różnorodne programy, które spełnią Twoje potrzeby, niezależnie od tego, czy uczysz się angielskiego, aby komunikować się przez Internet, podróżować, iść na studia w innym kraju czy w celach zawodowych. Wybierając szkołę językową, nie zapomnij zapisać się na lekcję próbną, aby poznać nauczyciela, ocenić jego metodykę nauczania i zdecydować, czy jest ona odpowiednia dla Ciebie. Możesz wyrazić swoje potrzeby i wątpliwości dotyczące nauki, możesz też poprosić lektora lub administratora o polecenie odpowiedniej osoby prowadzącej zajęcia.

Sprawdź program nauczania i metodykę nauczania, ponieważ każdy ma inne oczekiwania i możliwości

Wybierając szkoły językowe w Warszawie, zwróć uwagę na metody i programy nauczania

Jak wybrać szkołę języka angielskiego w korzystnej cenie?

Wiemy, że cena kursu jest ważna dla studentów z ograniczonym budżetem, ale musisz być pewien, że jesteś zadowolony z tego, za co płacisz. Dodatkowe okazje, takie jak podróżowanie z grupą i nauczycielem za granicę lub do innego miasta, mogą wiązać się z wydatkami, ale są idealnym sposobem na zdobywanie wiedzy i ćwiczenia mówienia po angielsku. Pomogą Ci one w wykorzystaniu całej nowo nabytej znajomości angielskiego. Będziesz miał również okazję na zwiedzanie i poznawanie nowych kultur. Wiele angielskich szkół oferuje dobrą cenę za naukę w grupie, a Ty dostajesz dodatkowe zajęcia i możliwości. Na przykład konwersacje z native speakerem, dostęp do interaktywnych podręczników lub aplikacji z materiałami audio i wideo, wycieczki w języku angielskim po kraju lub za granicą. Istnieje wiele możliwości, które są wliczone w koszt kursu: od lekcji przez Skype, po dostęp do materiałów, które pomogą Ci skuteczniej uczyć się angielskiego. Takie dodatki mogą wydawać się nieistotne, ale przynoszą duże korzyści w procesie Twojej nauki.

Wybierz nauczyciela, który pomoże Ci szybko i skutecznie nauczyć się angielskiego

Wybierz nauczyciela, który wie, jak dostosować swoje metody do umiejętności i potrzeb uczniów. Każdy jest inny i ma inne tempo i styl uczenia się, który jest dla niego skuteczny. Prowadzący musi wziąć te aspekty pod uwagę i odpowiednio zorganizować zajęcia. Wybierz taką osobę, która dostosuje się do grupy lub specjalnie do Ciebie (jeśli jest to indywidualny kurs), będzie elastyczna i zapewni dużo praktycznych ćwiczeń zamiast samej teorii. Podczas spotkania z nauczycielem nie bój się zadawać szczegółowych pytań na temat jego metodologii nauczania lub poprosić o opisanie jednej z jego typowych lekcji. Jeśli waha się przy odpowiedzi, może oznaczać to brak przygotowania. Gramatyka jest oczywiście niezbędna w procesie nauki, jednak dobry nauczyciel języka wie, jak ważna jest praktyka. Wybierz nauczyciela, który skupia się na komunikacji po angielsku i prawie zawsze mówi w języku obcym, używając Polskiego tylko w celu wyjaśnienia gramatyki. Musi także wiedzieć, jak sprawić aby zajęcia były interesujące i przyjemne. Wybierz nauczyciela, który korzysta z różnorodnych materiałów i stara się uczyć praktycznego angielskiego na ciekawych i prawdziwych przykładach.

Optymalna liczba uczniów w grupie jest kluczem do sukcesu w nauce

Przed wybraniem szkoły języka angielskiego zwróć uwagę na ilość uczniów w grupie. Zalecamy rozważenie szkół, w których średnia liczba uczniów wynosi 13, a maksymalna to 16. To może wydawać się dużo, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia, że im mniej osób w grupie tym lepiej, ponieważ poświęca się każdemu więcej uwagi. Jednak okazuje się, że w grupach 12-16 osobowych szybciej pozbywamy się bariery językowej i łatwiej przychodzi nam mówienie, a także uczymy się na błędach innych. Na przykładzie reszty zaczynamy też rozumieć, jak poprawnie wymawiać słówka. Co więcej, im mniej uczniów w grupie, tym wyższa cena za kurs.

Ceny kursów języka angielskiego w szkołach w Warszawie

Jak wybrać szkołę języka angielskiego? Postanowiliśmy Ci pomóc i wybraliśmy 10 szkół językowych w Warszawie. Możesz zapoznać się z każdą z nich i zdecydować. Mamy nadzieję, nasz lista ułatwi Ci tą trudną decyzję.

Ceny kursów języka angielskiego w szkołach w Warszawie

Szkoły języka angielskiego: ceny i jakość edukacji

 1. British Council
  Popularna międzynarodowa szkoła językowa, która działa w Polsce już od ponad 80 lat. Masz okazję zapisać się na pierwszą lekcję kursu i zdecydować, czy chcesz kontynuować naukę. Przed doborem grupy wypełnisz bezpłatny test poziomujący. British Council oferuje kursy dla dzieci, dla młodzieży, dla dorosłych na każdym poziomie oraz kursy przygotowujące do testów językowych. Na koniec kursu otrzymasz dyplom odpowiadający Europejskiemu Systemowi Opisu Kształcenia Językowego CEFR. Cena za kurs ogólny dla dorosłych w tej szkole zaczyna się od 1650 PLN za 16 tygodni nauki.
   
 2. TFLS
  Jedna z największych szkół angielskiego w Warszawie, działająca od 1992 roku. W ofercie znajdują się kursy ogólne, specjalistyczne, przygotowujące do egzaminów, wakacyjne a także konwersacje z native speakerami. Nauka oparta jest na podręcznikach Speak Out wydawnictwa Pearson. Tutaj także możesz skorzystać z bezpłatnej lekcji próbnej. TFLS proponuje zniżki studentom, zniżki rodzinne oraz za kontynuowanie nauki. Cena zależy tutaj od ilości zajęć – 50 lub 60 godzin w semestrze, który trwa od 3,5 do 4 miesięcy.
   
 3. Project 12
  Międzynarodowa, nowoczesna szkoła z 18 letnim stażem, wchodząca na Polski rynek we wrześniu 2019. W ofercie szkoły znajdują się intensywne kursy od poziomu podstawowego do zaawansowanego z możliwością wyboru cyklu kursu (zajęcia poranne lub całodniowe, w dni powszednie i weekendy). Tutaj uczeń sam układa sobie plan zajęć w zależności od swoich potrzeb. Terminy można również zmieniać na bieżąco. Dodatkowo do dyspozycji uczniów są lektorzy na indywidualnych, bezpłatnych konsultacjach oraz speaking cluby z native speakerami. W tygodniu czekają na ucznia 2 zajęcia grupowe (po 90 minut) oraz 2 zajęcia na platformie online. Kurs oparty jest na autorskim, interaktywnym podręczniku 12 Tracks. Cena zaczyna się od 849 PLN za 3 miesięczny kurs, który odpowiada przerobieniu jednego poziomu znajomości języka.
   
 4. Archibald
  Szkoła językowa działająca od 1992 roku, aktualnie jej główna siedziba znajduje się przy Placu Grzybowskim. Ta szkoła ma w swojej ofercie indywidualne kursy dla dorosłych, dla młodzieży, dla dzieci, kursy przygotowujące do egzaminów, kursy wakacyjne oraz angielski dla firm – każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny zależą od wyboru oraz intensywności kursu. Roczny kurs angielskiego dla młodzieży zaczyna się od 2899 PLN.
   
 5. Lincoln
  Szkoła oferuje szeroki zakres kursów, w tym przygotowania do matur, egzaminów językowych oraz kursy online. Lektorzy używają autentycznych materiałów: nagrań audio i video, artykułów z gazet i Internetu, których poziom jest odpowiednio dobrany do poziomu grupy. Tutaj porozmawiasz po angielsku na aktualne tematy polityczne, społeczne i kulturalne. Lincoln stawia na praktyczną znajomość języka w codziennym życiu. Kurs ogólny kosztuje tutaj 1280 PLN (60 lekcji).
   
 6. English For You
  Szkoła działa od 1999 roku i oferuje kursy grupowe, indywidualne i przygotowujące do egzaminów. Nauka odbywa się z wykorzystaniem systemu dualnego, co oznacza, że w każdej grupie jest dwóch lektorów – Polski oraz Native Speaker. Szkoła oferuje także dodatkowe kluby dyskusyjne. Przed rozpoczęciem kursu odbywa się konsultacja, na podstawie której dobierany jest odpowiedni poziom zajęć. Kurs ogólny w grupie 3-7 osobowej kosztuje tutaj 1150 PLN/semestr.
   
 7. Speak Up
  Przede wszystkim tutaj możesz sam wybrać plan oraz nakład zajęć – szkoła „dostosowuje się” do twoich potrzeb. Przed rozpoczęciem zajęć czeka nas test językowy, a następnie rozmowa z konsultantem, który opowie nam o kursie. Za pomocą nowoczesnych technologii zawsze masz dostęp do materiałów edukacyjnych i możesz uczyć się angielskiego z dowolnego miejsca, ważna jest tylko Twoja motywacja. Jednocześnie Speak Up jest odpowiedni dla tych, którzy nie chcą spędzać czasu na robieniu obszernych prac domowych, a wolą poświęcać go na ćwiczeniu mówienia. Kadra Speak Up składa się z Polskich lektorów oraz native speakerów z różnych stron świata. Ceny w tej szkole zależą od wybranego kursu i jego intensywności.

Wybierz szkołę językową w Warszawie już teraz

Jak wiadomo, angielski ma obecnie największy zasięg jeśli chodzi o języki na całym świecie. Na każdym kontynencie można spotkać zarówno rodzimych użytkowników języka angielskiego, jak i tych, dla których jest on językiem obcym. Angielski stał się narzędziem komunikacji w wielu obszarach, w tym w biznesie, polityce, nauce, technologii, rozrywce i wielu innych. Jest to bez wątpienia główny język wielu organizacji międzynarodowych, takich jak NATO czy Unia Europejska, a także najczęściej używany język w internecie. Dla wielu nauka angielskiego jest sposobem na dostęp do szerszego zakresu informacji, połączeń i możliwości. Według badań, liczba anglojęzycznych ludzi na świecie rośnie od wielu lat, obecnie zbliża się do 2 miliardów. Fakt, że tyle osób używa teraz angielskiego jako pierwszego lub drugiego języka, wskazuje, że prawdopodobnie pozostanie on językiem dominującym na świecie przez wiele lat.

Dzięki naszym wskazówkom, jak wybrać szkoły języka angielskiego w Warszawie, możesz łatwo zdecydować się na kurs odpowiedni dla Ciebie.