Tradycyjna nauka czy angielski online?

Tradycyjna nauka czy
angielski online?

Autor: Dominika Sędzikowska

Absolutnie każdy może dziś nauczyć się angielskiego od podstaw. Wystarczy skorzystać z nowoczesnych metod i technologii – dostęp do kursów online to duże ułatwienie dla wielu osób. Jeśli nie wiesz, na jaki kurs się zdecydować – stacjonarny czy online – przeczytaj. 

To, czy angielski online jest dla Ciebie odpowiedni okaże się dopiero po kilku lekcjach – musisz najpierw go wypróbować. Najlepiej wybrać krótki kurs w dobrej cenie, który pozwoli Ci zapoznać się z tym formatem, ponieważ jedna lekcja próbna może nie wystarczyć. Kurs stacjonarny i zdalny mają zarówno wspólne cechy, jak i zauważalne różnice.

Kursy angielskiego online od podstaw i kursy tradycyjne są często grupowe. Słuchacze uczą się w towarzystwie innych pod czujnym okiem lektora. Podczas lekcji nauczyciel przedstawia jej temat, wyjaśnia nowy materiał, angażując uczniów w proces uczenia się, a także monitoruje realizację różnych zadań.

Ze względu na fakt, że kurs języka angielskiego online jest prowadzony przy użyciu interaktywnych zadań, uczniowie są w pełni skoncentrowani na lekcjach, aktywnie uczestniczą w dyskusji na różne tematy i ogólnie pracują tak, jak podczas standardowego szkolenia.

Angielski online to kompleksowy, często intensywny kurs. Dużą uwagę przywiązuje się nie tylko do zasad gramatyki, czytania i pisania, ale także do ćwiczeń konwersacyjnych.

Tradycyjna nauka czy angielski online?

Jaką wiedzę zapewnia kurs języka angielskiego online dla początkujących?

  • wypracowanie poprawnej wymowy i swobodnej komunikacji po angielsku;
  • wprowadzenie i utrwalenie nowego słownictwa;
  • prowadzenie dyskusji na codzienne tematy, swobodne wyrażanie swoich opinii;
  • opanowanie podstawowych zasad gramatycznych i korzystanie z nich podczas komunikacji;
  • rozwijanie umiejętności samodzielnej pracy – taki kurs szczególnie wymaga od uczniów samodyscypliny i powtarzania materiału we własnym zakresie. Lektor jest dostępny na odległość, więc trzeba zwrócić uwagę na pracę z materiałami. 

Oczywiście największą różnicę między kursem stacjonarnym a kursem angielskiego online stanowi miejsce, w którym odbywają się zajęcia. Angielski online to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu na dojazdach. Jeśli okaże się, że taki format Ci odpowiada, być może to właśnie klucz do sukcesu, który w końcu umożliwi Ci skuteczną naukę, a co za tym idzie, długotrwałe rezultaty.