Czego nauczysz się na STEPIE 2?

Czego nauczysz się na
STEPIE 2?

Autor: Katarzyna Pastuszak

W naszej ofercie znajdziesz kursy na czterech poziomach: A1, A2, B1, B2, którym kolejno odpowiadają STEPY 1-4. Na blogu P12 zamieściliśmy omówienie każdego poziomu po kolei, wraz z realizowanym w czasie kursu sylabusem. W tym artykule na celownik bierzemy STEP 2. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury.

STEP 2 jest skierowany do osób, które: 

  • Posiadają kompetencje językowe nauczane na STEPIE 1
  • Potrafią komunikować się w podstawowych sytuacjach komunikacyjnych 
  • Chciałyby poszerzyć swój zasób słownictwa i poznać nowe struktury i czasy gramatyczne, aby móc wyrażać się w sposób bardziej precyzyjny 

Na tym poziomie polepszysz swoje umiejętności pisania, mówienia, słuchania oraz czytania. Będziesz móc nieskomplikowane oglądać filmy/seriale oraz czytać książki/artykuły w języku angielskim i rozumieć ich ogólny sens. Poniżej przedstawiamy poszczególne grupy zagadnień, które składają się na program STEPU 2:  
 

Czego nauczysz się na STEPIE 2


Po zrealizowaniu kursu na poziomie A2, Twoje kompetencje językowe będą obejmowały: 

  • Świadome używanie czasów przeszłych i teraźniejszych, z zastosowaniem znajomości różnic między ich wariantami
  • Umiejętność stopniowania przymiotników i przysłówków
  • Prowadzenie prostych dyskusji i wyrażanie opinii na temat edukacji, czasu wolnego, czy sztuki 
  • Przygotowywanie prezentacji, opowiadanie historii i prowadzenie narracji 
  • Mówienie o przeszłych nawykach i tworzenie zdań z wykorzystaniem okresów warunkowych (0,1,2)
  • Tworzenie dokumentów biznesowych typu CV 

Dzięki specjalnie ułożonemu programowi, w 3 miesiące zrealizujesz wszystkie założenia poziomu A2. Według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, po ukończeniu STEPU 2, będziesz potrafić stworzyć samodzielną wypowiedź na proste tematy i wyrazić swoją opinię na ich temat. Poradzisz sobie także w podstawowych sytuacjach towarzyskich oraz będziesz rozumieć ogólny sens rozmów i komunikatów, które słyszysz. Nie będzie problemem napisanie krótkiego tekstu, notatki, wiadomości tekstowej, czy CV. 

Co dalej?

Mamy na Ciebie plan! Po ukończeniu poziomu z wynikiem powyżej 70%, kontynuuj naukę na STEPIE 3 i rozwiń swoje lingwistyczne skrzydła!