Flipped classroom czyli odwrócona klasa

Flipped classroom czyli
odwrócona klasa

Autor: Project 12

 

Lepiej idą Wam ćwiczenia z gramatyki niż mówienie? Rozumiecie angielski, ale gdy sami macie coś powiedzieć oblewają Was siódme poty? To dlatego, że na typowych zajęciach poświęca się dużo czasu na przerabianie teorii, gramatyki, czytanie czy nawet pisanie, ale samego mówienia jest bardzo niewiele. No i jaki w tym sens, skoro język ma nam służyć właśnie do komunikacji?

Flipped classroom, albo odwrócona klasa

Odwrócona klasa to metoda przetestowana na zachodzie, polegająca na wywróceniu typowych lekcji do góry nogami. Bazując na niej, na zajęciach z lektorem minimalizujemy czas poświęcony na teoretyczne wyjaśnienia nowego materiału, a maksymalizujemy praktykę i ćwiczenie mówienia. Teorię uczniowie przerabiają w domu, podczas samodzielnych lekcji na platformie za pomocą żywej książki, natomiast na zajęciach znacznie więcej faktycznie używają języka. 

Zajęcia samodzielne mogą również zawierać wprowadzenie nowego materiału, więc już przed zajęciami z lektorem posiadacie jakąś wiedzę na dany temat i łatwiej przyswajacie kolejne informacje.

Przeczytaj więcej o metodzie hybrydowej oraz o naszym dodatkowym pakiecie konwersacji  English Support.